Průzkum předpovídá mírné vítězství ANO | Události247.cz

Pozice ANO premiéra Babiše v posledním volebním průzkumu silně oslabuje. Opoziční strany jsou v těsném závěsu

Průzkumy se v odhadech vítězství ANO liší. Rozhodnuto ale stále není, preference voličů může ovlivnit jakákoli nečekaná událost.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I další průzkum naznačuje, že v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny zvítězí hnutí ANO. Ovšem volební model společnosti Data Collect pro Českou televizi nepředpovídá drtivé vítězství Andreje Babiše, naopak. Jeho náskok je jen minimální. V čem se s předchozími průzkumy shoduje, je totální propad ČSSD a fakt, že se nejspíše do sněmovny nedostane. Volby se konají 8. a 9. října.
ANO vítězí o tři procenta

Podle průzkumu vede ANO, kterému by hodilo do urny hlas 25 procent voličů. To je oproti druhé koalici SPOLU, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, náskok jen tři procenta. Té totiž průzkum přisuzuje zisk 22 procent voličských hlasů. ANO tak má o 4,5 procentního bodu a SPOLU o 2,5 procentního bodu vyšší preference než v červnu.


iZdroj fotografie: Data Collect

Koalice tak na druhém místě vystřídala Piráty se STAN, kteří byli v letošním roce v některých průzkumech dokonce první. Poté se jejich umístění v žebříčcích začala propadat. Data Collect této koalici nyní přisuzuje 21 procent hlasů. To je oproti červnu pokles o 4,5 procentního bodu. Do sněmovny by se dostalo ještě SPD a komunisté.

Sociální demokraté za Přísahou

První straně průzkum přisuzuje zisk 9 procent hlasů, o 1,5 procentního bodu méně než v červnu. Komunistům zůstává podpora 5,5 procenta. Naopak oproti červnu se mimo dostala ČSSD, která má po poklešu jen čtyřprocentní podporu. Lepší výsledek, 4,5 procenta dosáhla Přísaha. Na tři procenta se vyšplhaly preference spojenectví Trikolóry, Svobodných a Soukromníků.


iZdroj fotografie: Depositphotos

O něco jiné výsledky přinesl nedělní průzkum agentury STEM pro CNN Prima news. V tom, jak se strany umístí, se u prvních pěti modely shodují. Už ne tak v číslech. STEM hnutí ANO předpověděl vítězství se ziskem 32,4 procenta hlasů, tedy mnohem větší podporu. SPOLU pak 20 procent a Pirátům se STAN 18 procent hlasů voličů. SPD má podle STEM podporu 11 procent a komunisté 5,4 procenta.

Zdroj: iRozhlas, Data Collect

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 868 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník