Expremiér Babiš čelil v Třeboni během setkání s voliči atentátu

Bývalý premiér hnutí ANO pokračuje ve své tour po České republice. Návštěvu na jihu Čech mu ale zkomplikovali jeho odpůrci.

i Zdroj fotografie: S vědomím Andreje Babiše / Facebook
                   

Úterní setkání expremiéra Andreje Babiše s voliči v Třeboni nedopadlo podle očekávání. Jak píše Budějická drbna, akce musela být zrušena kvůli nahlášenému atentátu. Už samotný příjezd předsedy hnutí ANO na třeboňské náměstí vyvolal velkou vlnou nevole, píše dále Budějická drbna. Na místě se sešlo několik desítek jeho příznivců i odpůrců. 

Případ řeší pražská policie

V rámci akce Potkejte se s Andrejem Babišem zamířil v úterý český expremiér na Jindřichohradecko. „Policie nám doporučila, abychom z Třeboně odjeli, protože tam byl nahlášený atentát. A policie situaci vyhodnotila tak, že nás není schopna v dané chvíli ochránit,“ uvedl Babiš pro TN. Expremiéra v Třeboni kromě fanoušků čekala také řada jeho odpůrců, píše dále TN. Ti setkání opakovaně přerušovali hlasitým pískáním a voláním.

Někteří odpůrci zašli tak daleko, že po Babišovi házeli toustový chléb, informuje TN. Na transparentech pak mimo jiné měli jména věznic s narážkou na Babišovu trestní kauzu Čapí hnízdo, píše Extra. Na místě byli také lidé, kteří měli nasazeny masky čertů. „Odezva tady je projev demokracie. Hází předměty, údajně hlásili atentát,“ řekl Budějické Drbně Babiš. Informací o atentátu se už zabývá pražská policie. „Mohu potvrdit, že se touhle informací zabýváme,“ řekla Událostem247 pražská policejní mluvčí Violeta Syřišťová.

Protesty provázejí Babišovu cestu od začátku

Nebylo to poprvé, co se na Babišově tour objevily podobné protesty a incidenty, informuje Extra. Extra připomíná, že naposledy ve Vrchlabí dav odpůrců šéfa hnutí ANO obklíčil jeho obytný karavan a nechtěl ho nechat projet. Babiš musel dlouhé minuty poslouchat neutichající pískot i bučení. Nakonec se ale na náměstí za pomoci policie přece jen dostal a se svými voliči se setkal, dodává Extra.


Při zastávce na turné v Domažlicích se popraly dvě ženy, popisuje dále server Extra. Postarší příznivkyně hnutí ANO napadla odpůrkyni, která přišla na setkání vyjádřit protest pískáním na píšťalku. Místo toho, aby policie zadržela agresorku, nakonec odvezla napadenou, informuje Extra. Celá kauza navíc budí pozornost tím, že příznivkyně, která druhou ženu napadla, je matkou místostarosty Domažlic Radka Wiesnera a zároveň jeho podřízenou na úřadě. Její manžel je pak bývalý policista. Upozorňuje na to Extra.

Co si o celé kauze myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články