Babiš nechce Vojtěcha pustit do Finska | Události247.cz

Babiš nechce Vojtěcha pustit do Finska. S vládou by měl zůstat až do hořkého konce

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se zatím do Finska nepodívá. Premiér Andrej Babiš ho prý bude potřebovat až do úplného konce. Vojtěchovi to ale zatím neřekl.

i Zdroj fotografie: Úřad vlády ČR
                   

Premiér v pondělí s ohledem na výsledek voleb v televizi Nova řekl, že potřebuje, aby Adam Vojtěch zůstal s vládou až do konce. Věří prý, že to ministr zdravotnictví bude akceptovat. Od listopadu měl přitom spadat pod ministerstvo zahraničí jako budoucí velvyslanec ve Finsku. Podle Babiše se ale situace nečekaně změnila.
Post velvyslance ve Finsku se pomalu rozplývá

Skoro až do konečného sečtení volebních výsledků to vypadalo, že hnutí ANO má vítězství v kapse. Nakonec ale nastal zvrat a volby těsně vyhrála koalice Spolu. Právě z tohoto důvodu by podle premiéra neměla nastat změna na pozici ministra zdravotnictví:Je předpoklad, že členové této vlády nebudou v té nové vládě, tak bude potřeba, aby s námi pan ministr zůstal až do konce,“ řekl v televizním rozhovoru.


iZdroj Fotografie: Depositphotos

Sám Vojtěch ale asi bude překvapen. Podle televize o svém delším ministerském angažmá zřejmě ještě neví, není totiž doma. „Pan ministr je v zahraničí, ale to nehraje roli, to je záležitost technického charakteru a myslím si, že to bude akceptovat. Situace se změnila, proto není potřeba dělat změny,“ je přesvědčen Babiš. Vojtěch je nejdéle sloužícím ministrem zdravotnictví samostatné České republiky. Premiér už dříve řekl, že od listopadu má zastávat post velvyslance ve Finsku.

Vojtěch je ministrem už podruhé

Sněmovní volby nakonec vyhrála koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, s podporou 27,79 procenta hlasů. Hnutí ANO skončilo nečekaně až druhé s 27,12 procenta. Třetí je koalice Pirátů a STAN s 15,62 procenta hlasů a čtvrtá SPD s 9,56 procenta. ČSSD ani KSČM se do Sněmovny nedostaly. Koalice ODS, lidovců a TOP 09 se s koalicí Pirátů a Starostů krátce po volbách dohodly, že sestaví vládu opřenou o svých 108 poslanců.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Adam Vojtěch ministerstvo zdravotnictví řídil během první vlny pandemie covidu. Ve funkci skončil loni v září s tím, že ho řízení úřadu v době první vlny koronaviru naprosto vyčerpalo a chce si odpočinout. Poté, co odešel z vlády, stal se členem představenstva Krajské zdravotní, která spravuje pět krajských nemocnic v Ústeckém kraji. Na konci letošního května se ale do čela ministerstva vrátil. Premiér tehdy vyjádřil naději, že Vojtěch bude ministerstvo řídit do demise vlády po říjnových volbách.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 248 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím