Pekarová Adamová: Babiš se chová jako Putin. Podobnosti s kremelským vůdcem vidí především v slovníku expremiéra

V Partii Terezie Tománkové došlo na výměnu názorů mezi Markétou Pekarovou Adamovou a Alenou Schillerovou. Důvodem byl plakát koalice Spolu.

i Zdroj fotografie: S vědomím Markéty Pekarové Adamové / Facebook
                   

,,Andrej Babiš používá stejný slovník jako Vladimír Putin,“ takový je zhruba obsah plakátů, které v programu CNN Prima News kritizovala exministryně financí Alena Schillerová (ANO). V průběhu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News představila fotografii billboardu koalice Spolu. Ten přirovnává předsedu hnutí ANO ke kremelskému vůdci, vzhledem k výrazům, jakými oba označují své oponenty. Podle názoru předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) jsou plakáty, které oba srovnávají, naopak zcela vypovídající, zaznělo na CNN Prima News.

Babiš označuje oponenty za ,,fašisty a nacisty“

Slovník Putina nešetří expresivními označeními jako „nacista“ i „fašista“. Týmiž výrazy si v nedávné době zvykl titulovat ty, kdo s ním nesouhlasí, šéf hnutí ANO Babiš, konstatuje Pekarová. „My neděláme z Babiše Putina. My ho k němu nemusíme přirovnávat, on sám se k němu svým slovníkem přirovnal. Používá stejná slova jako diktátor Putin – fašisty a nacisty. Plošně tak označuje dva miliony voličů, kteří volili dnešní vládní koalici,“ sdělila předsedkyně Sněmovny ve vysílání CNN Prima News.

iZdroj fotografie: TOP 09
Koalice SPOLU

Paní předsedkyně, nemohu si to odpustit, to není projev toho, že chceme zakopávat příkopy ve společnosti. Toto je něco, co naopak vyvolává agresivitu,“ reagovala na prezentaci billboardu v živém přenosu bývalá ministryně financí ve vysílání CNN Prima News. „My si dáváme záležet na tom, abychom konstatovali fakta. Ta jsou zcela jasná,“ trvá na svém předsedkyně Sněmovny. „Bývalá vláda pod vedením Andreje Babiše – s přispěním paní Schillerové, pana Havlíčka a dalších – nás učinili závislejším na Rusku,“ dodává Pekarová Adamová pro CNN Prima News.

Některé radikální výroky jako kampaň?

Jsme svědky úpadku politické kultury, když sledujeme aktuální střety paní Pekarové a paní Schillerové nad přirovnáním Babiše k Putinovi? Tak zněla otázka, kterou Události247 položily publicistovi Ladislavu Vrchovskému. „Mějme na paměti, že běží horká volební kampaň před komunálními volbami. A ovšem také prezidentská kampaň Andreje Babiše, byť on sám to zatím nepřipouští,“ analyzuje Vrchovský. Soudí, že v takové předvolební situaci obvykle politici sahají po velmi radikálních výrocích, kterými mohou vyvolat vzbouření vášní mezi veřejností.

iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR
Andrej Babiš

Pak se ovšem snadno může stát, že dojde k velmi tragickým událostem. Když někdo pracuje s termíny jako ,fašisté’ a ,nacisté’, může u některých jedinců v populaci podnítit myšlenky směřující třeba až k fyzické likvidaci politických protivníků. A to už se ocitáme někde velmi blízko občanských válek. Proto doporučuji všem politikům snahu spíše spojovat než rozdělovat veřejnost,“ uzavírá Vrchovský pro Události247.

Co si o výrocích Pekarové Adamové myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Střelci na palubách vrtulníků. Tvrdě prověřeni Vietnamem, Afghánistánem a řadou dalších konfliktů