Babišova oblíbenkyně se snaží opět dostat do sněmovny. Staré hříchy, jako by nebyly

Jaroslava Pokorná Jermanová za své působení v roli hejtmanky Středočeského kraje nezískala moc oblíbenosti. Nyní se však vrací do poslanecké sněmovny.
i Zdroj fotografie: Facebook / Jaroslava Pokorná Jermanová
                   

V době hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (za ANO) bylo známo, že na úkor rozházených peněz občané Středočeského kraje nic nezískali. Politička totiž utrácela za zbytečnosti, které nepřinesly mimo pošpinění jejího jméno nic užitečného. Jermanová se však za svoje činy očividně nestydí a nyní se opět pokouší dostat do sněmovny. Je také nechvalně známá jako Babišova oblíbenkyně, a proto nad ní mnozí ohrnují nos. 
Zase se jedná o kampaň?

Rozházené peníze odkazují například na vyplacení nemalých odměn, které u dvou tamních úředníků přesáhly jejich roční platy. K těmto a dalším podobným případům se však hejtmanka nechtěla vyjádřit a zdůraznila, že ona za odměny v roce 2020 nezodpovídala. Kontroloři z ministerstva financí se pak zaměřili na hospodaření Středočeského kraje v této době, jenže z dokumentů stále není známé, za co byly odměny vyplaceny. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pravděpodobně je to akorát další příklad, jak se zachovat v nesnázích, který naučil premiér Andrej Babiš (za ANO) své spojence ve vládním hnutí. To je ze začátku mlčení, poté přichází slova „je to jejich vina“, a nakonec si stěžovat, že jde o kampaň. Podle všech informací tak Jermanová tento postup využívá a ve své funkci hejtmanky již několikrát ukázala, že se potřebuje cítit – stejně jako premiér – nadřazená. Dosvědčuje to například kauza, kdy její manžel používal neoprávněně „služební“ auto. 

Jaký premiér, takoví poslanci

Když se o kauze dozvěděla média, přišlo namísto omluvy pokárání. To auto totiž zaplatil Středočeský kraj a není pouze domněnkou, že o tom nikdo kromě ní a jejího muže nevěděl. Na tiskové konferenci, kde se kauza měla vyřešit, však namísto zařazení zpátečky její muž začal nadávat. Stěžoval si, že nikdo nemá právo sledovat a starat se kam jezdí. Poté ale dodal, že kromě své ženy už na nic, co patří Středočeskému kraji, nesáhne. Je ale jasné, že toto chování nevzešlo z jeho myšlenek. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejspíše tak nepřekvapí, že je bývalá hejtmanka spojována se stejnou mírou arogance jako současný premiér. Je sice pravda, že odměny nezadávala pouze ona, ale byla vedoucí kraje, což znamená, že měla dostatečný přehled o tom, za co kdo dostává peníze. Přes tyto kauzy však Jermanová své sebevědomí neztrácí a nyní se chystá krýt Babišovi záda ve sněmovně. Jeho oblíbenkyně je to pravděpodobně proto, že v kauze spojené s Čapím hnízdem dělala první poslední, aby premiér nebyl obviněn z podvodu. 

Zdroj: Seznam Zprávy, ANO

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 642 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Rodina zrekonstruovala trup starého letadla na přepychový pojízdný karavan. Kreativitě se meze nekladou
JakZdravě.cz
Proč je peeling tak důležitý
VědaŽivě
Co se děje s tělem při absenci spánku? Zpravidla jde o závažné důsledky, které mohou být v některých případech fatální
ArmádníZpravodaj
Projekt Stargate zkoumal možnosti čtení myšlenek pro vojenské účely