Lidé hledají nového dodavatele energie | Události247.cz

Bohemia Energy zkrachovala, téměř milion lidí si musí najít nového dodavatele energií. Možná se to týká i vás

Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva, že největší uskupení alternativních dodavatelů energií v České republice končí. Zákazníci mají na přestup jinam půl roku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Konec Bohemia Energy se týká zákazníků firem Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Toho, že by se ocitli ze dne na den bez elektřiny, se ovšem klienti bát nemusí. Na půl roku se o ně postará takzvaný dodavatel poslední instance. Lidé by si měli nového dodavatele podle expertů najít co nejdříve.
Klientům se dodavatel poslední instance ozve sám

Společnost klientům slibuje, že jim následujících týdnech budou k dispozici infolinky a komunikovat mohou i přes e-mail. Zároveň však upozorňuje, že zákaznická linka bude v nejbližších dnech čelit velkému náporu, a proto je potřeba počítat s delší čekací dobou na spojení s operátorem. Zákazníkům se podle Energetického regulačního úřadu sám ozve jejich dodavatel poslední instance během několika dnů.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jako důvod krachu Bohemia Energy uvedla přetrvávající extrémní růst cen energií na velkoobchodních trzích, kdy cena obou dodávaných komodit je aktuálně třikrát vyšší, než byla minulý rok.Vždy jsme se pro vás snažili zajistit co nejvýhodnější podmínky, ale tento bezprecedentní nárůst nám to již nadále neumožňuje,“ uvedla společnost v prohlášení na svém webu.

Experti varují před „energošmejdy“

Dodavatel poslední instance musí dotčeným odběratelům zajistit dodávky ve smluveném rozsahu do té doby, než si vyberou novou firmu, nejdéle však po dobu šesti měsíců. Dá se tedy očekávat, že velká část zákazníků bude postupně směřovat k některému z velkých dodavatelů. Zákazníci skupiny Bohemia Energy zvali ve středu doslova útokem distribuční centra společnosti ČEZ. Například v Hradci Králové se tvořily až hodinové fronty.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu, vyzval klienty, postižené krachem Bohemia Energy, aby jednali uvážlivě a s rozmyslem: „Situace, kdy se desítky tisíc zákazníků rázem ocitnou v režimu dodavatele poslední instance a začnou hledat nové dodavatele, bude klást velké nároky na všechny slušné obchodníky. Důrazně varuji před energošmejdy, kteří se budou snažit současnou nejistotu využívat ke svým podvodům.“ Apeloval také na to, aby lidé nepodepisovali nic bez toho, že by si vše důkladně přečetli.

Zdroj: ČT

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 204 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím