Meteorologové: Česko zasáhnou další silné bouřky | Události247.cz

Česko zasáhnou další silné bouřky: meteorologové upřesnili, pro jaké oblasti platí výstraha

Úterý má být podle předpovědí posledním tropickým dnem tohoto týdne. Už večer dorazí bouřky a od středy se ochladí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před pár dny zasáhlo jih Moravy ničivé tornádo, dnes večer mají přijít další silné bouřky. Tak fatální následky, jako měly minulý týden, už ale podle meteorologů nastat nemají. Bouřky budou doprovázet přívalové deště, napršet může až 50 milimetrů srážek. Padat by mohly i kroupy, nárazy větru dosáhnou až 90 km/h.
Výstraha před bouřkami platí pro celou republiku

Podle předpovědí je úterý posledním dnem tohoto týdne, kdy se teplota dostane nad 30 stupňů. K večeru budou v Čechách a na jihozápadě Moravy četné přeháňky a bouřky, místy mohou být i velmi silné. Jsou ale pravděpodobnější spíše v Čechách než na Moravě a ve Slezsku. Pro kraje Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký a Prahu platí výstraha před velmi silnými bouřkami až do středeční šesté hodiny ráno.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro kraje Pardubický, Vysočinu, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský pak platí do středeční šesté hodiny výstraha před silnými bouřkami, ve kterých se může lokálně vyskytnout přívalový déšť s úhrny kolem 30 mm. Vítr dosáhne rychlosti až 70 km/h a padat mohou i kroupy. Nárazy větru mohou lámat větve a vyvracet stromy.

Zataženo s přeháňkami nás čeká až do konce týdne

Při bouřce bychom neměli chodit ven. Dobré je zajistit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty a auta zaparkovat v místě, kde nehrozí pády větví. Pokud vás bouřka zastihne při cestě autem, je dobré snížit rychlost a jet velmi opatrně. Podle hasičů by se lidé při bouřce měli vyvarovat i přenášení kovových předmětů, telefonování a používání jiných elektrických spotřebičů.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve středu už se ochladí, v Čechách budou nejvyšší denní teploty mezi 19 do 24 °C. Na Moravě a ve Slezsku to bude podobné, teploměr ukáže 23 až 28 stupňů. Slunce se moc neukáže, obloha bude oblačná, místy i polojasná. Mohou vyskytnout dešťové přeháňky, bouřky už by měly být jen ojediněle. Až do neděle se počasí moc nezmění, vyčasit by se mělo až příští týden.

Zdroj: ČHMÚ

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 363 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím