Exposlanec Feri před soudem: ,,Proč bych někoho nutil k sexu násilím? Netrpěl jsem nedostatkem zájmu žen“

Obžaloba totiž podle dřívějších informací tvrdí, že se jednoho ze skutků dopustil na dívce, které v té době bylo 17 let. Bývalý poslanec už v minulosti vinu odmítl.

i Zdroj fotografie: Archiv / TOP 09
                   

Feri je údajně připraven prokázat, že je nevinný, stejně jako v případech, které policie odložila. V úterý při příchodu k soudu řekl, že se nikdy nedopustil žádného sexuálního násilí a věří, že to vyjde najevo. V obžalobě jsou podle něj rozpory, psal o tom web České noviny. Feriho začali policisté prověřovat poté, co ho několik žen obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Svědectví na jaře 2021 zveřejnily weby Deník N Alarm.

Případ se táhne už několik let

Obžaloba bývalému poslanci připisuje tři skutky. První dva se staly podle státní zástupkyně v roce 2016 ve Feriho bytě. První dívku se podle obžaloby pokoušel políbit, také na ni údajně různě sahal. Dívka mu podle žalobkyně dávala najevo, že si intimní kontakt nepřeje. Poté, co vypila nealkoholický nápoj, se podle spisu dostala do stavu částečné ztráty vědomí a Feri s ní měl pak údajně styk, připomínají České noviny.

Druhý skutek se stal v listopadu 2016, s další dívkou měl tehdy Feri podle obžaloby opět pohlavní styk i přes její nesouhlas. Ke třetímu incidentu pak mělo dojít na konci února 2018, kdy si Feri pozval do Poslanecké sněmovny dívku kvůli možné pozici stážistky. Začal ji údajně osahávat, snažil se ji líbat a měl ignorovat její nesouhlas, tvrdí obžaloba. Dívce se podařilo utéci a obžaloba proto skutek podle Českých novin kvalifikuje jako pokus o znásilnění.

Feri je připraven prokázat, že je nevinný

Feri začal svou obhajobu u soudu tím, že obvinění v plném rozsahu odmítl a označil je za „odporná a nechutná“. Popisovaných činů by prý nikdy nebyl schopen. Tvrdí, že se nedopustil žádného násilí vůči poškozeným ani nezneužil jejich bezbrannosti a nečinil na ně nátlak. Zmocněnkyně poškozených u soudu vyčíslila nemajetkovou újmu v součtu na více než dva miliony korun. Psal o tom web CNN Prima News. Hlavní líčení je nařízené i na čtvrtek.

iZdroj fotografie: abcMedia

Jak se říká, na každém šprochu je pravdy trochu. Ale já jsem u toho nebyla, takže nemůžu říct stoprocentní a relevantní názor. Podle mě ale člověk, který figuruje v politice, tak by měl dbát nějakým způsobem na to, aby měl nejenom dobrou pověst, ale v neposlední řadě také dobré chování. A to bohužel na naší politické scéně v poslední době docela chybí,“ řekla Událostem247 Markéta Klašková z Brna. Ferimu hrozí v případě odsouzení až deset let za mřížemi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále