Kauzami opředený Faltýnek se nevzdává. Na podzim zřejmě bude dvojkou na kandidátce v Olomouckém kraji

Olomoucké krajské předsednictvo se jednomyslně shodlo, že Faltýnek bude dvojkou na kandidátce pro Olomoucký kraj.
i Zdroj fotografie: Uživatel OISV / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Šéf poslaneckého klubu hnutí ANO by měl na olomoucké kandidátce následovat lídra Ladislava Oklešťka. Jednomyslně se na tom shodlo krajské předsednictvo, celou kandidátku ale ještě musí 28. července schválit celostátní výbor. Podle Ladislava Oklešťka hodně lidí z kraje požadovalo, aby byl Jaroslav Faltýnek dvojkou na kandidátce a všichni oblastní předsedové se na tomto názoru shodli. Okleštěk vedl kandidátku ANO v Olomouckém kraji i před čtyřmi lety, kdy nahradil na prvním místě právě Faltýnka.
Na bývalou kandidátku se vůbec nedostal

Když Okleštěk nahradil Faltýnka na kandidátce Olomouckého kraje před čtyřmi lety, stal se Faltýnek volebním lídrem na Vysočině. Letos ale šanci na Vysočině nedostal a kdyby mu místo na kandidátce nenabídl jiný kraj, nemohl by se Faltýnek voleb zúčastnit vůbec. Díky Olomouckému kraji ale může zůstat v politice. Ještě v květnu přitom při jednom z rozhovorů prohlásil, že je otrávený z toho, co se kolem něj děje a chce probrat s předsedou hnutí ANO, Andrejem Babišem, zda má smysl vůbec kandidovat. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle Faltýnkových slov změnil názor v době, kdy ho jeho kolegové z Olomouckého kraje, kde hnutí ANO zakládal, požádali, aby za ně kandidoval. Původně měl být na druhém místě poslanec Milan Feranec. Po přijetí druhého místa Faltýnkem se ale posunul na třetí místo. Olomoucký kraj, podle lídra Ladislava Oklešťka, nabídl místo Faltýnkovi, protože jej považují za svého dlouholetého člena a kolegu.

Faltýnek vypomáhal na Vysočině

Oblastní předsedové údajně vyslali Faltýnka na Vysočinu proto, aby vypomohl se startem tamní buňky, a nyní, když se cítí dostatečně silná, může se Faltýnek zase vrátit do Olomouckého kraje. Podle lídra kandidátky Olomouckého kraje považují Faltýnka, jako domovská organizace, za svého člena a věří, že bude velmi užitečný na vedoucích pozicích jejich kandidátky. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Faltýnek byl v poslední době opředen několika kauzami, z nichž nejvýraznější bylo získání jeho zápisníku serverem Seznam Zprávy, kde si Faltýnek zapisoval informace o dotacích, lobbingu a utajeném vlastnictví různých firem. V současnosti probíhá audit iniciovaný Piráty a STAN, který má prověřit, zda Faltýnek v Olomouckém kraji ovlivňoval veřejné zakázky. Faltýnek také přišel o post místopředsedy hnutí ANO poté, co byl přistižen s Romanem Prymulou v uzavřené restauraci během lockdownu. Šéfem poslaneckého klubu ale zůstal.

Zdroj: iRozhlas

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 113 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Bydlím zdarma v chytrém domečku o pár metrech čtverečních. Postavila jsem ho svépomocí bez hypotéky a nemůžu být šťastnější
JakZdravě.cz
Tělo vám těmito symptomy předpovídá infarkt. V žádném věku je nepodceňujte, důsledky mohou být fatální
VědaŽivě
Pozor, i v Česku narazíte na smrtelně jedovaté pavouky. Co dělat po styku s nebezpečným osminožcem?
ArmádníZpravodaj
Britské námořnictvo o polovinu zvýší sílu svých torpédoborců. Co je důvodem tak razantního kroku?