„Feminismus vzniká z ženské frustrace.“ Lékaři Pollertovi zablokovali Facebook za příspěvek o rovnosti mužů a žen

Společnost Meta Platforms smazala účet českého lékaře a zlatého medailisty z olympiády Lukáše Pollerta.

i Zdroj fotografie: S vědomím Lukáše Pollerta / Facebook
                   

Došlo k tomu už v pátek, a i když se Pollert odvolal, společnost zatím podle Echo24 nezareagovala. Důvodem blokace mohou být lékařovy veřejné úvahy o rovnosti mužů a žen nebo i přiložená fotografie s malými dětmi ve spodním prádle. Pollert pro  uvedl, že ve svém příspěvku nespatřuje nic problematického.

Muži ženám nesahají ani po kotníky

Olympionik minulý týden na svém Facebooku zveřejnil úvahu nad rozdíly mezi ženami a muži, píše Echo24. Doplnil ji fotkou, na které je malý chlapec s dívkou ve spodním prádle a textem, který si utahuje z ženského pohlaví a z něho vyplývající moci. Po tomto příspěvku mu Facebook zrušil přístup k profilu. I když hned poté společnost slíbila, že problém do dvou dnů vyřeší, zatím se nic nového nestalo.

Myslím, že ženy se díky svým vlastnostem nikdy nemohou mužům vyrovnat. Feminismus pak vzniká z frustrace žen, které nedostatečně chápou ženské schopnosti a chtějí dosáhnout mužských cílů. Co však tyto ženy netuší, je, že jim žádný muž nesahá ani po kotníky. Jeho snaha o vyrovnání tohoto výškového rozdílu je směšná a marná,“ napsal mimo jiné Pollert v příspěvku na Facebooku.

Fotka je několik let starý vtip

Na to, že mu účet na sociální síti zablokovali, pak olympionik upozornil na svém Twitteru. Důvodem podle něj může být i snímek, který Facebook možná vyhodnotil jako šíření dětské pornografie. „Ta fotka není nová, je to nějaký vtip, který koluje na Facebooku spoustu let, někde jsem ho zachytil, a teď si na něj vzpomněl. Nad touto fotkou jsem úvahu o rozdílnosti muže a ženy započal“ řekl Pollert Událostem247. „Myslím, že muselo dojít k nedorozumění, nejsem nijak extra vyhraněný, ani text takový není,“ dodal.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Stresované dítě

Žena si myslí, že není doceněná a že nepodává takové výkony na nějakých pozicích. Ale pořád si myslím, že podstata je taková, že žena je ženou a má své vlastnosti a schopnosti, které jsou natolik zásadní a důležité ve světě, že se jim ani muž nemůže nikdy vyrovnat, a to samé platí naopak,“ vysvětlil pro Události247 Lukáš Pollert.

Co jsem slyšel, na Facebooku jsou v pozadí různé komunity, které nejsou sice moc početné, ale tím, jak jich je méně, jsou dobře organizované. A když k nějakému příspěvku napíšou pochybnosti, tak stačí, aby na něj upozornilo třeba sto lidí a automat vám to zablokuje,“ dodává Pollert pro Události247.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články