Hamáček odvolal šéfa Olympu. Sportovci se bouří | Události247.cz

Podlý ministr Hamáček si ještě užívá poslední chvíle slávy a rozhodl se škodit

Ministerstvo vnitra neřeklo, proč Jiřího Berana odvolalo z postu šéfa sportovního centra. Jen uvedlo, že to bylo dlouhodobě v plánu. Důvody nezná ani odvolaný ředitel.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Končící sociálnědemokratický ministr vnitra Jan Hamáček odvolal ředitele ministerského sportovního centra Olymp Praha Jiřího Berana. Udělal to dva dny po sněmovních volbách, v nichž ČSSD propadla a nezískala žádný mandát. Ministerstvo uvedlo, že jde o dlouhodobě plánovaný krok. Sportovci se proti rozhodnutí vnitra bouří a sepisují petici.
Plánovaná výměna

Odvolání šéfa jednoho ze tří resortních sportovních center v Česku podle serveru iRozhlas zatím nijak nekomentoval odcházející ministr Hamáček. Mluvčí ministerstva Ondřej Krátoška pouze pro Radiožurnál uvedl, že se jednalo o „dlouhodobě plánovanou výměnu na postu ředitele Olymp Centra sportu ministerstva vnitra“.

Beran, který stál v čele Olympu od roku 2014, důvody svého odvolání nezná. „Odvolal mě ministr vnitra Jan Hamáček. Netuším, proč k tomu došlo,“ řekl serveru. „Doufám, že jsem pro sportovní prostředí odvedl kus práce, a že pokud je sportovní prostředí spokojeno s mými výsledky, tak se to sportovnímu prostředí také nebude líbit,“ dodal Beran.

Petice sportovců

Náhlý konec Berana na postu ředitele Olympu se sportovnímu prostředí nelíbí. Nesouhlasí s ním Svaz lyžařů, přidali se i biatlonisté. Berana podpořil Český olympijský výbor i Český svaz bobistů a skeletonu. Sportovci dokonce začali podepisovat petici na podporu odvolaného ředitele, kterou zorganizovala atletka Kristiina Mäki. V petici sportovci vyzývají Hamáčka, aby odolání Berana ještě zvážil.

Zveřejnil(a) OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra dne Sobota 29. května 2021

Cílem Olympu, který sídlí v areálu ministerstva v pražské Stromovce, je zejména příprava sportovců pro reprezentaci. Společně s armádní Duklou a vysokoškolským sportovním centrem je Olymp jedním ze tří resortních sportovních center v Česku. Pod Olymp patří řada olympioniků jako například rychlobruslařka Martina Sáblíková, biatlonisté Michal Krčmář a Markéta Davidová nebo lezec Adam Ondra.

Zdroj: iRozhlas, Olymp

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 658 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím