Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny

Lidé, kteří rádi nakupují v obchodním řetězci Albert, by se měli mít na pozoru. Některé potraviny totiž mohly ohryzávat myši.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

Se šokující informací přišla Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Při kontrole v maloobchodní prodejně potravin Albert Hypermarket v ulici Petra Bezruče v Kladně. V prodejně našla inspekce myší trus i ohryzané potraviny. Uvedené nedostatky kontrola okamžitě nakázala napravit.

Myší a výkaly kam se podíváš

Po kontrole nechali naši inspektoři uzavřít pouze část provozovny, a to prostor skladu a prostor výkupu vratných skleněných obalů. Provozovna jako celek uzavřena nebyla,“ řekl Událostem247 mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Inspektoři zjistili, že v provozovně jsou potraviny s poškozenými obaly, pravděpodobně s ohryzem hlodavců. Psal o tom web Kladenský deník.

Výskyt myšího trusu byl zjištěn v prostoru výkupu skleněných vratných obalů a ve skladu na podlaze, pod paletami nebo v kartonovém obalu s balenými potravinami,“ doplnil Kopříva. Obchodní řetězec se už všem zákazníkům omluvil. „Situaci jsme ihned po nálezu SZPI důsledně řešili a sklad jsme uzavřeli. To se netýkalo ani prodejny, ani zázemí, které byly v pořádku. Ještě téhož dne jsme provedli nutné nápravné kroky a deratizaci,“ uvedl PR tým Albertu pro Události247.

Nejde zdaleka o ojedinělý případ

Sklad byl po opětovné kontrole inspekce znovu plně otevřen. Podobný problém řešila Státní zemědělská a potravinářská inspekce už po několikáté. V roce 2011 inspektoři uzavřeli prodejnu Albert na Černém Mostě v Praze. Psal o tom web iDnes. Také tehdy našli pod paletami mrtvé myši a v regálech se zbožím jejich trus. Ahold se se stejnou situací potýkal také v roce 2005, kdy inspekce zakázala s okamžitou platností prodej všech potravin v Hypernově v Jindřichově Hradci, dodává iDnes.

iZdroj fotografie: SZPI
Stopy po působení a výskytu hlodavců v Albertu v Kladně

Inspektoři tam totiž opakovaně našli důkazy, že je prostor prodejny plný myší. Potraviny, které myši kontaminovaly, pak mohly ohrozit zdraví spotřebitelů, píše dále iDnes. „Je to hrozné a nechutné, ale to se bohužel děje všude, nejen v prodejnách potravin, ale nedávno také třeba tady u náš v Tišnově, kde musela být uzavřena prodejna kebabu, protože to tam bylo plné myší. Když si představím, že jsme tam taky chodili, je mi špatně ještě teď,“ řekla Událostem247 paní Jarmila H.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články