Jaromír Jágr přehlíží skutky minulého režimu. Ikona hokeje mimo led morálně selhává

Hokejová legenda a ikona Jaromír Jágr opět zklamal českou veřejnost. Po podpoře Andreje Babiše přehlíží činy dalšího agenta StB.

i Zdroj fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Deník Sport přinesl nečekané zjištění ohledně šéfa českého hokejového svazu Tomáše Krále. Ukázalo se, že figuroval na seznamech StB a práskal na své známé a kamarády. Je otázkou, zda je možné mít ve vrcholných funkcích spolupracovníky komunistického režimu. Většina legend českého sportu Krále odsoudilo. Ne však Jaromír Jágr, kterého dle jeho slov takové věci nezajímají.

Agenti StB ve vrcholných funkcích

Dle Deníku Sport Jágr opět ukázal své dvě tváře. Na ledě udivuje svým uměním, je legendou a vzorem pro další hráče. Mimo něj se však jako vzor nechová a není k němu proč vzhlížet. Jeho číslo 68 na zádech ztrácí punc boje proti komunismu. Po zjištění skutečnosti se opět otevřela diskuse, ve kterých funkcích by neměl stát člověk ušpiněný od estébáků.


iZdroj fotografie: Facebook / Český hokej

Je například pochopitelné, že předseda KSČM Vojtěch Filip spolupracoval pod jménem Falmer. Problémem je však třeba premiér Andrej Babiš, který je veden pod přezdívkou Bureš. V čele českého hokeje by podle Sportu neměl být bývalý agent StB. Hokej je v Česku považován za národní sport, který dělal velkou radost a neměl by být jakkoli spojován s minulým režimem.

Jágr se klaní komunismu

Situaci okomentoval i slavný hokejový brankář Dominik Hašek: „Nešlo o členství ve straně, Tomáš udával lidi. Bylo to něco za něco. Rozhodl se, že bude udávat, aby z toho těžil svoje výhody. Jeho morální kredit je tím pádem nízký.Legenda z Nagana, která je členem výboru Českého svazu ledního hokeje, má na šéfa svazu jiný názor a jeho minulost ho nezajímá.

„Noviny jsem četl naposled v roce 1998. Tyhle zprávy vůbec nečtu a nevím o tom nic. Abych pravdu řekl, takové věci mě ani nezajímají,“ zklamal svým názorem Jaromír Jágr. Novinář Petr Vacek upozornil, že majitel hokejového Kladna si protiřečí. V roce 2011 řekl, že Sport čte dlouho a pravidelně, protože se zajímá o sportovní dění. Kritici Jágra poukazují na to, odpůrce režimu s číslem 68 se nyní komunismu svým způsobem poklonil.

Zdroj: Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1041 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím