Otec ze mě udělal bílého koně, říká premiérův syn | Události247.cz

Kauza Čapí hnízdo: Andrej Babiš junior na policii svému otci pořádně zatopil

Výslech premiérova syna trval šest hodin. Andrej Babiš mladší si prý neuvědomoval, že by v padesátimilionové dotační kauze, mohl být nastrčený.
i Zdroj fotografie: Twitter / Andrej Babiš Jr
                   

Několik hodin vypovídal na policii premiérův syn Andrej Babiš mladší. Vyšetřovatelé ho předvolali kvůli dotační kauze Čapí hnízdo. „Jsem rád, že jsem konečně mohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo, ve které ze mě můj otec udělal bílého koně. Chci jen zdůraznit, že jsem nikdy nechtěl být součástí dotačního podvodu,“ uvedl po výslechu Babiš junior, který byl v případu původně také obviněn a jehož stíhání bylo později zastaveno.
Obhájce premiéra slova juniora nepřekvapily

Se svým právním poradcem Babiš mladší na polici strávili asi šest hodin. Schůzky se účastnili i obhájci jeho otce. Podle nich v obsáhlém vyjádření Andreje Babiše mladšího nezazněly žádné nové informace, které by je překvapily, napsal server iRozhlas. V padesátimilionové dotační kauze Čapí hnízdo jsou nyní z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu obviněni premiér a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba vinu odmítají.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Babiše mladšího policie už minulý týden vyslechla kvůli jeho údajnému únosu na Krym. Premiér dlouhodobě tvrdí, že jeho syn na Krym odjel dobrovolně a že trpí schizofrenií. Tentokrát Babiš mladší vyšetřovatelům měl vysvětlovat, jak se podle jeho slov stal bílým koněm v kauze Čapí hnízdo. Už dříve řekl, že si neuvědomoval, že by mohl být podle svých slov nějakým způsobem nastrčený.

Babiš junior nevěděl, co podepisuje

V souvislosti s farmou Čapí hnízdo Babiš junior řekl v září, že mu finanční ředitelka a členka představenstva koncernu Agrofert Petra Procházková dala podepsat nespecifikovaný dokument přímo v budově holdingu, píše iRozhlas. Babiš mladší sám prý nevěděl, co podepisuje a důvěřoval svému otci. Podle něj zřejmě šlo o dokumenty související s akciemi farmy. Akcie prý ale nedostal.


iZdroj fotografie: Uživatel Richenza / Creative Commons / CC BY-SA

Policie v kauze Čapí hnízdo v květnu navrhla premiéra i Nagyovou obžalovat, dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch ale na konci srpna vrátil případ k došetření. Vyšetřovatelé měli doplnit zejména výslechy svědků. Lhůta jim uplyne 17. září. Farma Čapí hnízdo původně patřila holdingu Agrofert. Pak se změnila na akciovou společnost a získala dotaci pro malé a střední podniky, na kterou by jako součást Agrofertu neměla nárok. Později se do holdingu vrátila.

Zdroj: iRozhlas

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 216 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník