Koalice spolu vrátila Ferimu peníze z kampaně | Události247.cz

Koalice Spolu vrátila Ferimu peníze z kampaně a definitivně se s ním rozloučila

Dominik Feri, který v posledních měsících čelí nepříjemnému obvinění ze sexuálního obtěžování, dostal zpět své peníze na kampaň a koalice Spolu jej definitivně odstřihla.
i Zdroj fotografie: Facebook / Top 09
                   

Dominik Feri byl definitivně odstřižen od koalice Spolu, ta mu podle transparentního účtu vrátila 200 tisíc korun, kterými Feri přispěl na společnou kampaň. Koalice tak přišla o hlavní tvář kampaně pro mladé. Feri kvůli sexuálnímu skandálu nejdříve opustil Sněmovnu a následně i pražskou kandidátku pro nadcházející volby. Feri už předem avizoval, že dobrovolně opustí politiku, pokud se kolem něj objeví nějaká kauza a svůj slib dodržel.
Kariéra Feriho skončila v květnu

Podle transparentního účtu ODS, která vede koalici Spolu, odešly na Feriho účet peníze vložené do společné kampaně. Podle mluvčího ODS Václava Smolky je to logický krok a jde o vrácení peněz na kampaň, do které se po stažení kandidatury nebude Feri angažovat. Tímto krokem udělala koalice spolu pomyslnou tečku za spoluprací s Dominikem Ferim a ten se z politiky prozatím úplně stáhnul.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Feriho problémy začaly letos v květnu, kdy se na internetu začaly objevovat obvinění z nevhodného chování k ženám a ze sexuálního násilí. Médiím se podařilo udělat rozhovor s některými oběťmi a následně se začaly přidávat další ženy, které údajně Feri obtěžoval. Celým případem se následně začala zabývat i policie a Feri nakonec přiznal, že se dříve mohl chovat nevhodně. Proti tvrzení, že spáchal sexuální násilí na ženách se ale rozhodl bránit soudní cestou.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Po stažení kandidatury Dominika Feriho koalice Spolu zastavila kampaň, které měla přinést mladé voliče. Ve Sněmovně byl Feri nahrazen dokumentaristkou Olgou Sommerovou a na kandidátce se na jeho místo posunul starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Feri následně opustil i samotnou TOP 09, do které se přidal už v osmnácti letech a stal se nejmladším radním v Česku. Na základě obvinění ze sexuálního násilí byl vyhozen i z vysokoškolského spolku, který pomáhal zakládat.

Zdroj: Seznam Zprávy

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 484 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník