Koncem února by se mohli začít očkovat již i učitelé

Vakcinace učitelů by mohla začít od 27. února, tehdy by se měla spustit první možnost registrovat se na přednostní očkování.
i Zdroj fotografie: unsplash.com
                   

Dodnes měli možnost nechat se očkovat dříve než ostatní lékaři, zdravotnický personál, zaměstnanci pečovatelských domovů a zařízení pro seniory. Dalšími na řadě by se měli stát podle informací ministerstva školství učitelé, které vybere ředitel školy. Sdělila to médiím mluvčí tohoto úřadu Aneta Lednová.
Vybere ředitel, potvrdí učitel

Přednostní právo na očkování však nebudou mít bezvýhradně všichni zaměstnanci školského zařízení. Mělo by se jednat pouze o pedagogické pracovníky a to pouze o ty, které k přednostní vakcinaci vybere ředitel konkrétní školy jako vhodné. Jednotlivý vyučující poté budou moci svou dávku odmítnout, jelikož očkování zůstává stále dobrovolné, nikoliv povinné.

iZdroj fotografie: unsplash.com

Očkování by se mohlo učitelům dostat týden následující po 27. únoru.

Ministerstvo si klade potřebné nároky na zaměstnance škol, kterým se dostane první dávka přednostně. Primárně by se mělo jednat o pedagogické pracovníky starší 55 let, osoby zajišťující provoz mateřských nebo speciálních škol, výchovných zařízení, prvních a druhých tříd ZŠ a poraden. Jelikož tyto osoby nemůže ministerstvo samo dohledat, označí je ředitelé.
Ostatní zaměstnanci škol se také dočkají

Vyjmenované kategorie pracovníků vzdělávacích ústavů budou mít možnost nechat se očkovat přednostně od 27. února, ostatní si ještě chvíli počkají. Nicméně zaměstnanci škol jsou stále považováni za ty, kteří by se měli dostat na řadu dříve než ostatní. Na jiné pracovníky by se mělo myslet při další etapě očkování, ta by se mohla uskutečnit 3 týdny po té první.

iZdroj fotografie: unsplash.com

Mladí učitelé, kteří nespadají do žádné s dalších kategorií si budou muset počkat na druhou etapu.

Speciální kód a potvrzení

Ředitelé po vybrání zaměstnanců vhodných k přednostnímu očkování udělí těmto pracovníkům speciální potvrzení na formuláři, který jim zaslalo ministerstvo. Tím se učitelé prokáží při samotné vakcinaci, na niž je potřeba se přihlásit pomocí speciálního kódu. Číselné heslo by měli dostat ředitelé škol v průběhu týdne do schránky a následně je rozdat zaměstnancům.

128 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 110 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Finta hotelových uklízeček jak umýt okna za pět minut. Budou dokonale průzračná bez nežádoucích skvrn a šmouh
JakZdravě.cz
Přirozené způsoby jak si vyčistit plíce. Otevřou dýchací cesty, zlepší kapacitu plic a sníží zánět
VědaŽivě
Lávové tunely na Havaji mohou být inspirace pro kolonii na Marsu
ArmádníZpravodaj
Nejlepší strategické bombardéry na světě