Koupaliště zahajují letní sezónu. Většina z nich ale zvedá vstupné

V červnu začíná v České republice sezóna venkovních koupališť. Někde už má voda i 25 stupňů.

i Zdroj fotografie: Airman 1st Class Mozer Da Cunha / Creative Commons / CC BY
                   

Kvůli zdražování musela letos některá koupaliště také zvýšit ceny za vstup. Píše o tom web TN. Za den radovánek u vody si lidé letos připlatí až o 20 procent více než v roce 2022. Někde však nabízejí předplacené karty nebo čipové hodinky, díky kterým se cena za vstupenku o poznání sníží.

V Brně nabízejí slevy

V Brně se už otevřel areál v Zábrdovicích a na Riviéře, kde si lidé mohou půjčit lehátka. Otevřeno má také koupaliště na Kraví hoře, které láká na novou horní terasu nad bazény. Kvůli růstu cen energií a provozních nákladů se letní rekreace meziročně prodraží. Na Riviéře je celodenní vstup za 300 korun. V Zábrdovicích za necelé dvě stovky. Výhodnější vstupy umožní permanentky. Městská společnost Starez-sport, která provozuje Zábrdovice a Riviéru, zavedla jako novinku letošní sezony předplacené karty. 

iZdroj fotografie: PoolSafely / Creative Commons CC BY
Ve Zlíně tradičně jako první zahájili provoz ve venkovním bazénu v areálu městských lázní

Návštěvník s touto permanentkou zaplatí za celodenní pobyt na koupališti pouze dopolední vstupné. Karta bude přenosná a je možné ji využít jedenou za den právě na jeden vstup. Další novinkou je zvýhodněný nákup jednorázových vstupenek prostřednictvím Brno ID, kdy návštěvník získá slevu 10 procent,“ řekla Událostem247 mluvčí Starezu Michaela Dittrichová. „My chodíme na Kraví horu, máme to kousek. Zdražování je samozřejmě nemilé, ale chápu, že se zvedly náklady,“ uvedla pro Události247 Mirka Koutková z Brna.

Vyšší ceny jsou téměř všude

Zdražování proběhlo na většině koupališť v republice. Koupaliště v Ústeckém kraji se už otevřela třeba v Bílině na Teplicku, Podbořanech na Lounsku nebo v Lounech. Píše o tom web Český rozhlas. Celodenní vstupné pro dospělého se na Teplicku a Lounsku nově pohybuje okolo sta korun. Děti a senioři mají na koupalištích slevu. Někde nabízejí také výhodnější rodinnou vstupenku, dodává web.

iZdroj fotografie: Donarreiskoffer / Creative Commons / CC BY SA
Provozovatelé vysvětlují nárůst vstupného jako logický krok, ke kterému je dohnalo skokové zvýšení cen energií

V Praze je velmi oblíbené koupaliště Divoká Šárka, které je v Šáreckém údolí. Nabízí dva bazény pro plavce, dětské brouzdaliště a menší tobogán. Cena se pohybuje od 60 korun pro dítě od pěti do 15 let a 150 korun za dospělého. Ve Středočeském kraji je v obci Mšeno u Mělníka koupaliště s téměř 80letou tradicí. Padesátimetrový bazén je napuštěn vodou ze skalního pramene. K dispozici je i dětský koutek s houpačkami. Vstupné pro dospělého je 80 korun, zlevněné za 40 je při příchodu po čtvrté hodině odpolední.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články