Šéf lékařské komory Kubek chce lockdown | Události247.cz

Šéf lékařské komory Kubek: Žiju v zemi, kde je lepší nechat zemřít pár tisíc lidí než oslabit ekonomiku. Vánoce podle něj budou pekelné

Počty nakažených podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) jednoznačně ukazují, že epidemie koronaviru je v zemi opět rozjetá. Řešením by měl být lockdown.

i Zdroj fotografie: Česká lékařská komora
                   

Počty pozitivně testovaných stále přesahují denně dvacet tisíc. Ve středu laboratoře potvrdily 21 126 nakažených. V nemocnicích zůstává nadále s koronavirem více než šest tisíc pacientů. Jak informuje server CNN Prima NEWS podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka to pro zdravotníky znamená mimořádně náročné Vánoce. „Lidé jsou už teď nakažení, je to rozjeté. Musel by být lockdown, a k tomu není politická ani společenská vůle,“ prohlásil.
Lockdown nebo povinné očkování

Podle něj zemře několik tisíc lidí jen proto, aby nebyla oslabena ekonomika. Navíc připomněl, jak velký obdiv si zdravotníci zaslouží za své nasazení a přitom sklízejí od lidí nenávist. Podle šéfa lékařské komory jsou často vystavování fyzickému a psychickému vydírání. Kromě lockdownu vidí Kubek záchranu i v očkování, které by zavedl povinně. V té souvislosti vyjádřil dík prezidentovi Zemanovi.


iZdroj fotografie: Unsplash

Hlava státu se nedávno vyjádřila, že by Česko mělo následovat Rakousko a jít cestou povinného očkování. Podle Zemana je to jediná cesta z krize. Kubek ale vidí zábranu ve strachu politiků, kteří se obávají ztráty hlasů voličů. Očkování je ale podle šéfa lékařské komory jediná možnost, když není ochota k lockdownu.

Aktuální vlna snad stagnuje

Nejhorší koronavirová situace je aktuálně na Moravě, ale jinak to podle Kubka vypadá, že vlna stagnuje. Pokud tedy nezačnou čísla později stoupat v Čechách. „Je důležité, aby se dělaly PCR testy a sekvence. Lepší být připraven než nepříjemně překvapen,“ řekl. Proto je důležité, aby si lidé nechali aplikovat třetí dávku vakcíny. Kubek má za to, že očkování snižuje riziko, že se pacient dostane na JIP až osmkrát.


iZdroj fotografie: Depositphotos

O povinném očkování se v Česku začíná mluvit čím dál častěji. Jak informoval server ČT24 ministerstvo zdravotnictví navrhne, aby vakcínu dostali od března příštího roku povinně lidé nad 60 let a vybrané profese. Povinnost očkování by se podle šéfa zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha měla týkat zdravotníků, pracovníků v sociálních službách, hasičů, policistů, vojáků nebo zaměstnanců vězeňské služby. Podle zákona o ochraně veřejného zdraví v případě porušení hrozí pokuta až deset tisíc korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Staré punčocháče si hospodyňky a zahradnice nedokáží vynachválit. Pomohou s úklidem, leštěním i na zahradě
JakZdravě.cz
Přírodní oleje lisované za studena mají zázračné anti-aging výsledky. Každý druh poskytuje pokožce jinou péči
VědaŽivě.cz
Osud nejkrásnější ženy 60. let: Filmová hvězda Elizabeth Taylor byla vdaná 8krát za 7 různých manželů
ArmádníZpravodaj.cz
The Great Panjandrum: Zbraň, která měla rozmetat obranu nepřítele. Málem ale pozabíjela vlastní velitele