Letní tábory by mohly dostat zelenou. Podrobnosti už vláda projednává

Pořádání letních dětských táborů by ani letos neměl být problém. Vláda jim může dát zelenou v případě, že se dodrží všechny hygienická opatření.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přísnějším pravidlům se musely přizpůsobit dětské tábory už loni, a pokud se situace kolem pandemie nezhorší, mohly by děti na tábory i letos. V úterý o tom jednala Česká rada dětí a mládeže s hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou. Nějaká opatření budou platit i letos, dětské tábory by se ale konat mohly. Podmínkou bude negativní test minimálně 72 hodin před odjezdem. 

Přísnější pravidla fungovala už loni

Minulý rok se mohly dětské tábory uskutečnit od 27. června. Kvůli pandemické situaci byl však nedostatek vedoucích a přísná pravidla skrze hygienu výrazně ztížila organizaci těchto akcí. Tábory byly povoleny pro maximálně 500 lidí, u stanových táborů byla maximální možná účast stanovena na 100 osob.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Většina letních táborů ale počítá s obsazeností kolem 150 dětí a několika jednotek personálu. Omezení počtu osob by tak nemělo tábory ohrozit. Samozřejmostí musí být tekoucí voda a přístupná dezinfekce a nesmí se zapomenout ani na vyčlenění izolace pro případné podezření na nákazu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

V loňském roce se v ČR zúčastnilo táborů celkem 213 tisíc dětí a podle sdružení Fajn táboření tak pandemie tábornickou sezónu příliš neovlivnila. S porovnáním s předchozími roky šlo pouze o pěti procentní úbytek na účasti. Pořadatelé táborů navíc letos předpokládají o něco větší zájem, jelikož se covidová situace lepší.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Způsobí to podle nich jednak dlouhá doba, kterou děti musely trávit doma, a také zvýšená porodnost v posledních letech (ačkoliv to není tak dlouho, co u nás více lidí zemřelo než se narodilo). Jak to s tábory nakonec dopadne rozhodne vláda v následujících týdnech. V loňském roce vydala manuál s doporučeními v květnu, letos tedy lze očekávat podobné načasování.

Zdroj: Česká rada dětí a mládeže

100 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 270 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň