Lipovská vrací úder a čelí trestnímu oznámení od ředitele ČT Petra Dvořáka za údajné plánování vraždy

V posledních dnech se objevují na sociálních sítích radní Lipovské a radního Veselého příspěvky odsuzující trestní oznámení, které Dvořák podal.
i Zdroj fotografie: Facebook / Hana Lipovská
                   

Ředitel České televize Petr Dvořák podal trestní oznámení na Hanu Lipovskou. Ta ho obvinila, že prokazatelně lhal Radě ČT tolikrát, že ani neví, zda je informace o trestním oznámení pravdivá. To se týká nařčení ředitele Dvořáka z přípravy vraždy Hany Lipovské, která měla tuto informaci vypovědět do protokolu při policejním výslechu. Sama Lipovská však tuto informaci vyvrací.
Radní versus ředitel Dvořák

K celé věci se vyjádřil také radní Xaver Veselý, který pravidelně točí pořad Cestou domů a popisuje v něm, co na Radě projednávali. Podle jeho slov je to celé přitažené za vlasy a nedovede si představit, že by ředitel České televize připravoval vraždu. Podle něj je klidně možné, že to do protokolu doplnil některý z policistů. Ale vzhledem k tomu, že výpověď je po výslechu podepsaná oznamovatelem, je to prakticky nemožné.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Hana Lipovská navíc informaci vyvrací na sociálních sítích i v televizi, svědectví o chystané vraždě prý nepodala. Napsala dokonce i SMS zprávu Petru Dvořákovi, v níž ho ubezpečuje, že nic takového při výslechu neřekla a že nesmí věřit bulvárním plátkům. Podle některých by stačilo, kdyby Lipovská zveřejnila samotné trestní oznámení a pouze začernila osobní informace zúčastněných. Protože je sama osobou veřejně činnou, i její žaloba by měla být veřejně přístupným dokumentem.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Lipovská o svém sporu s ředitelem Dvořákem promluvila i v rozhovoru pro MF DNES. Podle některých byl ale celý rozhovor připravený předem a redaktor pokládal otázky, které Lipovská mohla zodpovědět, aniž by se dostala do nepříjemné situace. Lipovská pouze zopakovala, že nenařkla Dvořáka z přípravy vraždy, a že mu musel být zaslán vytýkací dopis. Ten dostal ředitel ČT kvůli mediálním prostoru, který poskytuje Česká televize Galerii Leica, jíž spoluvlastní právě Dvořák se svou manželkou.

Zdroj: ČT

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 224 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Rodina zrekonstruovala trup starého letadla na přepychový pojízdný karavan. Kreativitě se meze nekladou
JakZdravě.cz
Proč je peeling tak důležitý
VědaŽivě
Co se děje s tělem při absenci spánku? Zpravidla jde o závažné důsledky, které mohou být v některých případech fatální
ArmádníZpravodaj
Projekt Stargate zkoumal možnosti čtení myšlenek pro vojenské účely