Manažer ANO Richter: Babiš o odchodu z politiky na jednání vedení neřekl ani slovo

Hnutí ANO bylo ve volbách poraženo koalicí Spolu. Teď přemýšlí, co dál. Dobře si totiž uvědomuje, že bez některé strany z opoziční koalice se mu nepodaří sestavit většinu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hlavní manažer hnutí ANO a poslanec Jan Richter serveru Seznam Zprávy řekl, že premiér Andrej Babiš na jednání vedení neřekl o odchodu z politiky ani slovo. Proč ANO utrpělo porážku, prý hnutí zatím neanalyzovalo. Volební kampaň byla stejná jako v jiných úspěšných letech. Protože proti ANO stálo pět politických stran, hodnotí výsledek nad očekávání výborný.

ANO a SPD skončí v opozici, vládě nedají nic zadarmo

Richter řekl, že ANO dopadlo dobře. Obhájilo sedm mandátů a mělo jen o pár desítek tisíc hlasů méně než před čtyřmi roky. Předpokládá také, že ANO a SPD skončí v opozici a vládě nenechají nic zadarmo: „Koalici chtějí složit dva koaliční slepence, dohromady mají 108 hlasů. Jsem zvědavý, jak budou vládnout společně. Když si vzpomenu, jak se vládlo v koalici s ČSSD, kde jsme byli pouze dva a ne vždy to bylo to pravé ořechové, tak si nedovedu představit vládu pěti subjektů. Ministerstev je málo a zájemců bude hodně.“


iZdroj fotografie: Depositphotos

Na otázku, zda v některé z koalic nastanou spory, kterých by ANO mohlo využít, odpověděl: „Zatím jsem zaznamenal, že se začíná čile diskutovat u Pirátů. Očekával jsem, že Starostové Piráty vykroužkují, ale ne tak masivně. Myslím, že kdyby šli Piráti samostatně, mohli mít více. I ODS mohla mít podle mě více.“ Richter si ale dokáže představit, že ANO zkusí oslovit koalici Spolu s tím, že by jí nabídlo post premiéra.

Richter: O postu premiéra zatím nemáme jasno

Hlavní manažer ANO bere celou situaci tak, že na mandáty hnutí vyhrálo volby a má tak nejsilnější klub. Zda bude ANO nabízet hnutí STAN post premiéra, zatím nedokáže odhadnout: „Variant je spousta. Oni zatím deklarují 108 hlasů ve Sněmovně a jednotný postup. Až čas ukáže. Politologové říkají, že pan premiér má v ruce nějaké trumfy.“ Uvažovat o tom, že by byli v opozici bez Andreje Babiše, je prý zatím předčasné.


iZdroj fotografie: Depositphotos

O tom, jestli mělo zpětně ve volební kampani ANO udělat něco jinak, prý zatím ještě nepřemýšleli: „Ještě jsme neanalyzovali, co jsme měli udělat lépe. Tuto kampaň jsme dělali strategicky, podobně jako v minulosti, kdybychom byli úspěšní. Teď asi rozhodlo, že přišlo k volbám více lidí a do kampaně se zapojily různé spolky jako Milion chvilek. Jak říkám, výsledek ANO není špatný, tragédie to je u ČSSD a KSČM.“

Zdroj: Seznam Zprávy

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 344 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím