Meteorologové prozradili, jak bude v srpnu | Události247.cz

Meteorologové prozradili, jak bude v srpnu. Konečně by se mělo ochladit na příjemné teploty

Červenec končí, byl o dost teplejší než je dlouhodobý průměr. Srpen by měl přinést ochlazení a moc teplotních rekordů už zřejmě nepadne.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Druhý prázdninový měsíc by měl být příjemný. Podle meteorologů bychom si v srpnu měli oddechnout od úmorných veder. Teploty se mají většinou pohybovat do 25 °C, na jihovýchodě území vystoupají až ke třiceti stupňům. V prvním srpnovém týdnu se mají také častěji vyskytovat velmi silné bouřky. Jinak by ale nějak extremně pršet nemělo.
O víkendu bude teplo, ale slunce se moc neukáže

Sobota bude polojasná až oblačná, v jihovýchodní polovině území se mlže vyskytnout déšť nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty budou příjemné, vystoupají na 24 až 28 °C. V noci klesnou 18 až 14 stupňů. Neděle už bude víc zamračená a přinese déšť. Přes den se také ochladí na 17 až 21 stupňů, noční teploty zůstanou stejné jako v sobotu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

V podobném duchu se ponese také pondělí. Má být většinou oblačno až zataženo místy s přeháňkami, které budou na horách, zejména na severu, četnější. K večeru budou srážky ustávat. Nejvyšší denní teploty budou mezi 19 a 23 stupni, nejnižší noční teploty pak klesnou na 14 až 10 °C. Úterý už bude lepší, má být polojasno až oblačno, jen ojediněle s přeháňkami. Přes den naměříme až 27 °C, v noci pak maximálně dvanáct.

Od středy se ochladí a teploty už třicítku nepokoří

Na přelomu týdne se opět trochu ochladí, nejvyšší denní teploty se dostanou maximálně na 20 až 25 stupňů. Obloha bude oblačná až polojasná a místy se mohou vyskytnout také přeháňky. Noční teploty budou příjemné na spaní při otevřeném okně. Budou se pohybovat mezi jedenácti až patnácti stupni Celsia.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty je podle meteorologů následující: očekávají oblačnou až polojasnou oblohu. Může se ale přechodně také zatáhnout a v některých oblastech očekávejte přeháňky. Ojediněle se mohou vyskytnout také bouřky. Denní teploty už nepřekročí třicítku. Teploměr ukáže jen 21 až 26 stupňů, v noci opět příjemných 10 až 15 °C.

Zdroj: ČT24

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1535 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník