Na koupání to bude jen do soboty, pak bude pršet | Události247.cz

Meteorologové prozradili, jak dlouho si budeme ještě užívat tropické počasí. Na koupání už to moc dlouho nebude

Milovníci venkovního koupání by si měli ještě užít poslední tropické dny. Po víkendu se má totiž začít ochlazovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příští týden udělá radost těm, kteří nemají rádi úmorná vedra. Meteorologové slibují do soboty krásné slunečné počasí s teplotami okolo třicítky. Od neděle se má ale obloha zatáhnout a budou i dešťové přeháňky, které místy doprovodí i bouřky. Ve druhé polovině týdne by se měly odpolední teploty pohybovat jen těsně nad dvaceti stupni Celsia.
Víkend bude ještě tropický, pak se zatáhne a bude pršet

Páteční obloha ještě bude skoro jasná až polojasná, odpoledne ale od jihozápadu začnou přibývat mraky. Především v Čechách se pak místy vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty budou mezi 27 až 31 °C a vát bude jen slabý jihovýchodní, postupně jihozápadní vítr. V noci se ochladí na 16 až 12 stupňů.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Sobota bude velmi podobná, skoro jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno a ojediněle přijdou přeháňky nebo bouřky. Přes den opět tropické teploty od 26 do 32 stupňů, v noci příjemných 18 až 14 °C. Neděle se už trošku pokazí. Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne už přijdou mraky a ojediněle také přeháňky nebo bouřky. Teploty se přes den ještě udrží mezi 26 až 30 stupni, v noci opět příjemných 18 až 14 °C.

V Itálii padl teplotní rekord, naměřili tam skoro 50 °C

Příští týden už se ochladí. Bude oblačná až polojasná obloha, přechodně může být až zataženo. Místy se vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Přes den bude příjemných 24 až 29 stupňů, v noci teploty spadnou na 19 až 14 °C. Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka je velmi podobná: oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty mezi 20 až 25 stupni, v noci pak klesnou na 15 až 10 °C.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Buďme ale rádi, že nežijeme například v Itálii. Tam se totiž ve středu odpolední teplota v sicilském městě Syrakusy vyšplhala až na 48,8 °C. Pokud se to potvrdí, bude to nejvyšší teplota naměřená na starém kontinentu. Navíc může být velmi brzy překonána, Vlna veder, která zasáhla jih Evropy, totiž bude podle meteorologů dál pokračovat.

Zdroj: ČHMÚ

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 786 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím