Meteorologové řekli, jak bude o prázdninách. Na začátku července se vykoupou spíše ti otužilí

Léto tento rok ne a ne pořádně přijít. Chvilku si užíváme topických teplot, a pak se zase ochladí. Podle měsíční předpovědi se to nezlepší ani v následujících týdnech.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Od pondělí 14. června sice meteorologové předpovídají ještě vysoké teploty, ale potom přijde opět ochlazení a na letní osvěžení ve vodě to moc nebude. Konec června a první červencové dny ukážou teploměry hodnoty jen okolo dvacítky. Období příštích čtyř týdnů má být podle předpovědi jako celek teplotně průměrné, pršet by mělo průměrně až podprůměrně pro tuto dobu.

Co přesně znamená měsíční výhled počasí

Měsíční výhled počasí je založen na výstupech numerických předpovědních modelů a metodě, která vychází z naměřených údajů na území České republiky od roku 1912. Výhled je vydáván a upřesňován jednou týdně a to v pondělí kolem 17. hodiny. Na rozdíl od krátkodobých a střednědobých předpovědí není měsíční výhled zaměřen na předpověď konkrétních hodnot teploty vzduchu a množství srážek pro jednotlivé dny.


iZdroj fotografie: Depositphotos

V týdnu od 7. června do 4. července by měly být teploty průměrné a srážkově průměrné až podprůměrné pro toto období. První týden červnové předpovědi má být průměrný, druhý mírně nadprůměrný a třetí a čtvrtý týden bude podle očekávání průměrný až podprůměrný. Meteorologové předpokládají, že v prvním a druhém týdnu budou týdenní průměry nejvyšších denních teplot kolem 24 °C, ve třetím a čtvrtém týdnu se mírně ochladí a bude jen okolo 22 stupňů.

Na Medarda nepršelo, podle pranostiky nás tedy nečeká deštivý měsíc

Tento týden si ještě budeme užívat tepla a hodnot nad 25 stupni Celsia. Ve čtvrtek bude podle meteorologů většinou oblačno, místy se objeví déšť nebo přeháňky, a to především a na Moravě a ve Slezsku. Ojediněle mohou Českou republiku opět zasáhnout bouřky z tepla. Čtvrtek přinese denní teploty od 21 do 25 °C, pokud zaprší, klesnou na 19 stupňů. V noci teploměr ukáže 10 až 14 °C.


iZdroj fotografie: Depositphotos

V pátek bude polojasno až oblačno, během dne se místy vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Přes den se mírně ochladí, naměříme jen 20 až 24 stupňů. V noci bude opět jako ve čtvrtek mezi 10 až 14 stupni Celsia. Konec týdne a začátek toho příštího však bude znovu ve znamení tropických teplot, teploměr ukáže až 29 °C. V úterý na Medarda nepršelo, takže dalších 40 dní deště, jak praví pranostika, nás zřejmě nepotká.

Zdroj: ČHMÚ

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 867 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Rodina zrekonstruovala trup starého letadla na přepychový pojízdný karavan. Kreativitě se meze nekladou
JakZdravě.cz
Proč je peeling tak důležitý
VědaŽivě
Co se děje s tělem při absenci spánku? Zpravidla jde o závažné důsledky, které mohou být v některých případech fatální
ArmádníZpravodaj
Projekt Stargate zkoumal možnosti čtení myšlenek pro vojenské účely