Ministerstvo zveřejnilo podmínky pro školy | Události247.cz

Ministerstvo navrhlo podmínky pro školy, které rodiče rozhodně nepotěší. Izolace, omezení setkávání či zákaz besed

Izolace v případě příznaků nákazy, omezení setkávání a školních jídelen. Ministerstvo zveřejnilo návrh podmínek pro školy.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Letní prázdniny jsou ve své půlce a stále není jisté, jak bude od září výuka ve školách probíhat. Omezit by se mělo setkávání žáků mezi třídami, neměly by se pořádat besedy a představení. Podmínky vyplívají z pátečního návrhu ministerstva zdravotnictví, který má stanovit podmínky provozu škol. Co vše by mělo od září platit?
Nakažený bude umístěn do izolace

Důležitým bodem návrhu je postup v případě podezření nákazy u dítěte či zaměstnance. Školy by měly mít připravenou místnost, kde bude osoba izolována. Prostor musí být větratelný a ideálně vybaven umyvadlem, mýdlem a dezinfekcí. Pečující osoba by musela mít ochranu dýchacích cest, rukavice a další ochranné prostředky.


iZdroj fotografie: Unsplash

Zda bude nutná ochrana dýchacích cest pro všechny osoby ve škole, není jisté. Opatření se stanoví podle aktuálně platného opatřením. V případě ubytování například na vysokoškolských kolejích bude muset student prokázat svoji bezinfekčnost. Ministerstvo požaduje také homogenitu kolektivů bez nezbytných přesunů a střídání učeben.

Důraz bude kladen na osobní hygienu

Omezen bude také pohyb cizích osob v prostorách školy. Pořádat by se tak nemohli například besedy či školní představení. Aktivity, konající se ve škole až po vyučování, budou probíhat až po vyvětrání, úklidu a dezinfekci prostor. Regulovat by se měl také počet strávníků v jídelnách. Ministerstvo chce zrušit samoobslužný výdej a bufety pro nápoje, polévky či saláty.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvýšený důraz bude kladen na osobní hygienu, dezinfekci prostor a využívání venkovních prostorů například pro tělesnou výchovu. K dispozici bude muset být mýdlo a dezinfekce. Pracovníci školy by měli pracovat v oddělených směnách, aby se co nejméně potkávali. Bude také nutné zajistit zvýšenou dezinfekci klik, madel, zábradlí, klávesnic, splachovadel atd.

Zdroj: iRozhlas

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 742 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím