Ministr Hamáček má teorii o tom, kdo ovlivnil prezidenta Zemana v otázce Vrbětic. Mnohé toto jméno nepřekvapí

V kauze Vrbětice se stále spekuluje o možných verzích, na nichž se neshodnou ani politici. Projev Miloše Zemana mohl navíc ovlivnit Václav Klaus, který ho ještě před vysíláním navštívil.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jan Hamáček stále tvrdí, že ve vyšetřování kauzy Vrbětice je jen verze s ruskými agenty, podrobnosti však zná jen několik nejvyšších představitelů. Jiného názoru byl pak hradní pán Miloš Zeman, jehož mohl ovlivnit exprezident Václav Klaus, když ho před projevem navštívil. Kromě prezidenta zpochybňuje existenci jedné verze také ministryně spravedlnosti Marie Benešová, což vedlo k předvolání před premiéra Andreje Babiše, kde musela tvrzení o několika vyšetřovacích verzích vysvětlovat.

Prezident údajně nahrává Rusku

Podle některých prezident Zeman ruské straně nahrává, když hovoří o několika vyšetřovacích verzích a nedostatku důkazů o přítomnosti ruských agentů. Hamáček ale nedává celou vinu jemu, ve svém projevu řekl, že mohl Zemana ovlivnit také Václav Klaus. Ten byl před projevem navštívit současného prezidenta, a také na svých sociálních sítích mluví o kauze Vrbětice jako o vykonstruovaném strašákovi.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Opozice však ustavičně kritizuje: vládu, hrad i Rusko a všechno prozemanovské a probabišovské. Podle nich by měla vláda i hlava státu zastávat stejný názor, a ne se dohadovat o tom, co pravda je, a co není. Zároveň ale podpořila kroky vlády při vyhoštění ruských diplomatů. Upřesnit informace chtěl i vicepremiér Hamáček, kvůli stále probíhajícímu vyšetřování to ale není možné. Bezpečnostní složky nechtějí, aby se jakékoliv další informace ze spisu dostaly ven. 

Ruští agenti nebyli bohužel přistiženi při činu

Jan Hamáček také zdůraznil, že zde ruští agenti opravdu byli. Problém je hlavně v tom, že je nikdo nepřistihl při činu. Jejich přítomnost ale nebyla náhodná. Výroky prezidenta pak podpořila i Marie Benešová z postu ministryně spravedlnosti. Ta však podle Hamáčka nemá dostatek informací, aby mohla něco takového tvrdit. Nezúčastňuje se totiž výborů pro zpravodajskou činnost a čerpá pouze z toho, co řekl prezident v televizi.


iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR

Někteří už proto volají po jejím odvolání. Podle nich jen slepě hájí výroky prezidenta a stejně jako on zbytečně nahrává ruské straně. Její nedůvěra v české zpravodajské služby a podporování tvrzení Miloše Zemana jsou údajně dostatečným důvodem k jejímu odvolání.

Podle Zbyňka Stanjury její slova svědčí o tom, že nevěří premiérovi a vicepremiérovi, kteří mají v této kauze nejvíce informací. Není ovšem jediná, opozice by ráda odvolala také Miloše Zemana, na něhož chystá ústavní žalobu za výroky v televizi, kdy nejenom urážel moderátorku, ale také vyzradil informace z přísně tajných spisů.

Zdroj: OVM ČT

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 6119 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Bydlím zdarma v chytrém domečku o pár metrech čtverečních. Postavila jsem ho svépomocí bez hypotéky a nemůžu být šťastnější
JakZdravě.cz
Tělo vám těmito symptomy předpovídá infarkt. V žádném věku je nepodceňujte, důsledky mohou být fatální
VědaŽivě
Pozor, i v Česku narazíte na smrtelně jedovaté pavouky. Co dělat po styku s nebezpečným osminožcem?
ArmádníZpravodaj
Britské námořnictvo o polovinu zvýší sílu svých torpédoborců. Co je důvodem tak razantního kroku?