Ministr školství představil velkolepý plán, jak vrátit děti do kolektivu. Půjdou na něj stovky milionů korun

Česko mělo nejdéle zavřené školy v celé Evropě. Nyní se ministerstvo bude snažit podpořit doučování i další školní aktivity.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podle Roberta Plagy má na rekordní době uzavřených škol zásluhu ministerstvo zdravotnictví, které se několikrát domnívalo, že jsme vir zvládli. Všichni předpokládali, že v září minulého roku žáci nastoupí zpět do škol. V Říjnu se vir šířil tak rychle, že bylo školy potřeba zavřít. K dalšímu rozvolňování ve školství následně nedošlo také kvůli britské mutaci, ta zhoršila pandemickou situaci v únoru a březnu.
Vláda plánuje letní doučovací kempy

Pro děti, které se z technických důvodů nemohly zúčastnit distanční výuky chystá vláda letní doučovací kempy. Na letní aktivity spojené s doučováním chystá vláda uvolnit sto milionů korun. Cílem je zapojit i děti, které by se z finančních důvodů podobných akcí nemohly zúčastnit. Nepůjde ovšem jen o doučování. Vláda chce těmito tábory znovu zapojit děti do kolektivu, pomoci v návratu ke sportovním aktivitám a celkové socializaci. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Díky neziskovým organizacím ale klesl počet dětí bez vybavení potřebného k distanční výuce z 250 na 50 tisíc. Také školy samotné na vlastní náklady nakoupily techniku, kterou zapůjčovaly dětem. Podle šetření se v posledních měsících vůbec neučilo přes 10 tisíc dětí. Pro školy se nyní chystá finanční výpomoc. Na doučování bude uvolněno přes 250 milionů korun. Podle Plagy díky tomu budou moci školy lépe přistupovat k jednotlivým žákům.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ministerstvo školství je přesvědčeno, že teď bude důležité se zaměřit na žáky, kteří měli při distanční výuce problémy se vzděláváním. Sami učitelé mohou nejlépe identifikovat žáka, který je takzvaně pozadu a individuálně se mu věnovat. Učitelé mají také pomoci žákům vrátit se do prezenční formy studia a k vyučování mimo domov. I na to budou použity finanční prostředky, které do škol poputují. 

Zdroj: ČT – Rozhovor s ministrem školství

71 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 717 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň