Ministr zdravotnictví sdělil, kdy se pravděpodobně budou očkovat proti covidu děti

Žhavé téma očkování se točí v posledních měsících okolo každého občana, kdy ale bude možné dát vakcínu i dětem?
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zatím je umožněno očkování pouze pro ty, kteří nejsou mladší pětapadesáti let. S neustálým čekáním však na řadu přichází i děti, u nich totiž není přesně jasné, jak to bude. Prozatím je očkování pro děti pod osmnáct let zamítnuté, podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera by k tomu však mohlo dojít na podzim, stále se totiž čeká na klinické studie. 

Nedostatek vakcín není náš problém

Vakcín je v České republice dostatek, problém je však v tom, že nejsou k dispozici výsledky klinických studií. Právě na základě těchto faktů se může uvažovat o registraci mladších věkových skupin. Sám pan ministr však zatím neví, který druh vakcíny bude pro děti nejúčinnější, ale výsledky se očekávají velice brzy. „Co se týče očkování dětí, tak tam se dokončují klinické studie, protože vždy je potřeba pro tu danou skupinu mít potvrzeno, že se jedná o bezpečnou a účinnou metodu.“ Dodal ministr na konferenci. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jaký je předpokládaný termín

Podle slov vedoucího resortu zdravotnictví není důvod k obavám, pokud se tedy nic nestane, je představa začátek podzimu. V České republice se momentálně očkuje vakcínami, které nejsou schválené osobám mladším osmnácti let. Jsou zde i další druhy, které nejsou dostupné lidem pouze pod šestnáct let, ty ale zatím nevedeme. Od začátku očkování, alespoň jednu dávku dostalo skoro 2,1 milionu lidí. Kompletně pak očkování ukončilo 991 000 osob. Mimo osoby nad pětapadesát let se mohou nyní očkovat i zdravotníci, školští pracovníci či chronicky nemocní pacienti.

Zdroj: MZČR – Petr Arenberger

127 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 390 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň