Muž několik týdnů olizoval a okusoval zboží v Albertu. Lidé si ho pak nevědomky koupili

Možná jste se někdy zamysleli nad tím, jak bezpečné je kupovat si v obchodech nebalené zboží, například pečivo.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

K případu, který s tím má souvislost, došlo v jedné pražské prodejně Albert. Okolí stanice metra Skalka na Praze 10 totiž patří k místům, kterým se většina lidí raději vyhne, psal o tom web PrahaIN. Toto místo si totiž oblíbila početná skupina takzvaných nepřizpůsobivých lidí. Patří mezi ně zloději, alkoholici, bezdomovci a také narkomani.

Olizoval koblihy a ochutnával máslo

Na nechutnou praxi upozornil web PrahaIN muž, který v jednom z místních obchodů pracoval jako člen ochranky. Podle jeho slov je situace na místě katastrofální. Denně tu prý musí zasahovat policie a ochranka místních obchodů má plné ruce práce. Každý den musí policie řešit rvačky nebo krádeže v supermarketech. Teď přibyl také opravdu neobvyklý případ, který většinu zákazníků dotyčného obchodu Albert určitě nepotěší.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Obchodní řetězce často nabízejí velkou škálu výrobků, ale kvalita jednotlivých je velmi rozdílná

V prodejně na Skalce totiž úřadoval takzvaný „ochutnávač“, který několik týdnů nakusoval pečivo, sýry, zmrzliny, ochutnával pomazánkové máslo, paštiky a olizoval cukr z koblih. Všechno pak vracel zpět do regálů a lednic, píše PrahaIN. Takovéto případy nejsou ale ojedinělé. V době pandemie covidu například 33letý muž tvrdil, že je nakažený a chodí do supermarketů, kde olizuje pečivo. I když se pak ukázalo, že je zdravý, byl obviněn z přečinu šíření poplašné zprávy. Psal o tom web Deník.

Nejméně hygienický je nákup pečiva

Výjimkou není ani to, že zákazníci sahají na pečivo rukama, i když je to zakázané. Například 40letá žena oslovená pracovníkem ochranky, aby si vzala při vybírání pečiva igelitové rukavice, začala po muži křičet. Incident museli řešit strážníci. Psal o tom web Novinky. Podobný případ řešili nedávno také strážnici v Brně. „Muž v supermarketu vypil džus. Téměř prázdný obal pak vrátil zpět do regálu spolu s nakousnutým rohlíkem. Za přestupek mu ve správním řízení hrozí vysoká pokuta,“ uvedl pro Události247 mluvčí Jakub Ghanem.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Cena konzumního chleba se vyšplhala v prosinci na skoro 40 korun za kilogram

Já tuto zkušenost mám. A od té doby si už nekupuji nebalené pečivo. Byla jsem jednou nakupovat v Tescu a viděla jsem tam bezdomovce, který se přehraboval ve veškerém volném pečivu. Představila jsem si, jak si to potom koupím a jím třeba k večeři. Upozornila jsem pracovníka úseku, řekl mi, že to za chvíli vyřeší, ale bohužel, nic se nestalo. Muže nikdo nenapomenul. Většinou už chodím do pekárny, kde mi to podá prodavačka,“ uvedla pro Události247 Markéta Houbová z Brna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články
Toto jsou nejčastější chyby při čištění podlah: děláte je také?
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
První pomoc od bolesti nabídne tenisový a lakrosový míček: Masáž s nimi pomůže od bolesti kloubů a zad
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Ženy to při autonehodě odnesou více než muži, zjistili vědci. Může za to konstrukce těla
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko se vrací ke konceptu mnohatisícové tankové flotily po vzoru SSSR: rozjede to ve velkém, válku na Ukrajině to ale neovlivní; snad