Na pražském Smíchově došlo k přepadaní banky. Jako z filmu to nebylo, lupič ale využil současných pandemických opatření

Policie stále pátrá po muži, který včera v odpoledních hodinách přepadl banku. Díky kamerovým záznamům získali jeho úplnou podobu.
i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Asi padesátiletý muž včera odpoledne přepadl na pražském Smíchově pobočku banky Moneta. Kamerové záznamy ukazují pachatele středního věku v respirátoru a pracovním oblečení, a dle fotografií měl muž ovázanou levou ruku. Je ale možné, že šlo jen o pokus zmást policisty. Zatím neznámý muž měří asi 170 cm, má hnědé prošedivělé vlasy a bílou pleť. Policie nyní prosí veřejnost o jakoukoli informaci, která by mohla vést k jeho dopadení.

Ani přes včasný zásah policistů nebyl muž nalezen

Loupež se odehrála krátce po 15. hodině, kdy si muž pod pohrůžkou násilí vyžádal od obsluhy hotovost. Ihned po nahlášení incidentu po něm začala police pátrat v nejbližším okolí, dopadnout se ho však nepodařilo. V případě, že by byl muž zatčen, hrozí mu obvinění ze spáchání trestného činu loupeže s odnětím svobody až na deset let. Policie se nyní obrací na veřejnost, aby s dopadením pachatele pomohla.


iZdroj fotografie: Policie ČR

Bankovní ústav veřejnosti nesdělil, jakou částku si pachatel odnesl. Jisté ale je, že se jedná o loupež a trest, pročež úplně nezáleží na výší finančního obnosu, který zloděj pod hrozbou násilí získal. Podle mluvčí policie nebyl ozbrojen, i tak ale může být nebezpečný. Policie prosí každého, kdo by muže na fotografiích poznal, aby neprodleně podal informace na linku 158 nebo nejbližší policejním oddělení.

53 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 95 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň