Na víkend se počasí tradičně pokazí. Meteorologové vydali upřesňující předpověď

Poslední dobou je to s počasím jako na horské dráze, a tak ani tento víkend nebude zcela ukázkové. Na horách může dokonce i nasněžit a přijdou i přízemní mrazíky.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V pátek nás ještě čeká polojasná obloha, která se ale postupně zatáhne a ojediněle přijdou i přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 14 a 18 °C, v sobotu a neděli se už ale sluníčko moc neukáže, i když teploty budou ještě příjemné. Na některých místech ale mohou přijít i bouřky.

Víkend bude zamračený, denní teploty okolo patnáctky

V sobotu meteorologové slibují oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno. Přes celou Českou republiku se ale mohou přehnat ojedinělé i trvalejší přeháňky. V noci naměříme 4 až 9 stupňů Celsia, ovšem přes den bude většinou mezi 13 až 17 °C, a na jihovýchodě ukáže teploměr dokonce až 19 stupňů.


iZdroj fotografie: Depositphotos

V neděli už se počasí úplně pokazí, podle předpovědi má být zataženo až oblačno, zpočátku na východě místy až polojasno. Zamračenou oblohu přes den doplní občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. Přes den teploměr ukáže 10 až 14 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku to může být až 18 °C. V Čechách by mohlo od severozápadu nad 1 100 metrů i sněžit.

Ani příští týden se slunce moc neukáže, v noci může být až nula

Sluníčko se moc neukáže ani na začátku příštího týdne, v pondělí má být oblačno až polojasno. Místy se mohou vyskytnout přeháňky, které budou nad 1 000 metrů nadmořské výšky sněhové. Noční teploty spadnou na 2 až 6 °C, při malé oblačnosti může být dokonce nula. Přes den teploměr ukáže 10 až 14 stupňů Celsia.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka je podobná. Bude oblačno až zataženo, přechodně může být místy i polojasno. Opět přijde občas déšť nebo přeháňky, na horách mohou být přechodně srážky smíšené. Nejnižší noční teploty budou mezi 2 až 7 °C, při malé oblačnosti opět mohou spadnout až k bodu mrazu. Místy mohou opět přijít i přízemní mrazíky. Přes den by až do čtvrtka mělo být okolo 12 až 17 stupňů.

Zdroj: ČHMÚ

124 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1675 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň