Na zasedání rady ČT dorazila policie, ředitel byl nařčen ze střetu zájmů

Radní České televize Hana Lipovská ve středu obvinila během zasedání Rady ředitele České televize Petra Dvořáka ze střetu zájmů. Na jednání s sebou dokonce přivedla policisty.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podle vyjádření Policie ČR šlo o přidělenou ochranku. Lipovská se na jednání Rady nechala slyšet, že Dvořák čelí střetu zájmů. Česká televize si totiž podle ní objednala školicí služby u firmy Gopas, které je ředitel spoluvlastníkem. Podle Lipovské jde o ohrožování podstaty veřejnoprávní televize.
Do budovy ČT vnikli během jednání rady policisté

Poté, co toto obvinění radní pronesla, začala přestávka v jednání, během které dovnitř budovy vstoupili policisté. Radní Zdeněk Šarapatka se k celé věci vyjádřil i na svém Facebooku. „Lipovská dikcí prokurátorky Brožové-Polednové napřed obvinila nepřítomného ředitele ČT Petra Dvořáka ze střetu zájmů a pomocí šílené dojmologické konstrukce vytvořila zmatený řetězec pomluv, skrze které zařadila Dvořáka do zločineckých struktur,“ napsal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rada poté odhlasovala, že se Dvořák bude muset k celé věci do pátku vyjádřit. Radní po něm chtějí vysvětlení, proč radě neoznámil svůj podíl v Gopasu, který je podle Lipovské čtvrtinový. Generální ředitel má také sdělit, jestli vlastní podíly v dalších firmách spolu se šéfem a spoluvlastníkem skupiny PPF Ladislavem Bartoníčkem.
Dvořák nařčení odmítá a považuje je za manipulativní

Sám Dvořák později zveřejnil prohlášení k celé věci s tím, že obvinění radní Lipovské považuje za manipulativní a do velké míry zmatené. „Na tom, že od devadesátých let vlastním podíl ve společnosti Gopas, která poskytuje IT školení, není nic nezákonného ani nemorálního. Naopak krok, kterým radní Lipovská postoupila jakési materiály k posouzení Bezpečnostní radě státu vedené premiérem a bezpečnostním výborům Parlamentu, považuji za extrémní výraz politizace agendy Rady ČT,“ dodal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Policie později na twitteru uvedla, že na místě neprovádí úkony trestního řízení ani šetření, které by jakkoli souviselo s činností České televize, plní prý pouze úkoly dle zákona, které souvisí s potenciálním ohrožením života a zdraví konkrétní fyzické osoby. Sám ředitel ČT Petr Dvořák byl ze středečního jednání z rodinných důvodů omluven.

81 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 139 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Finta hotelových uklízeček jak umýt okna za pět minut. Budou dokonale průzračná bez nežádoucích skvrn a šmouh
JakZdravě.cz
Přirozené způsoby jak si vyčistit plíce. Otevřou dýchací cesty, zlepší kapacitu plic a sníží zánět
VědaŽivě
Lávové tunely na Havaji mohou být inspirace pro kolonii na Marsu
ArmádníZpravodaj
Nejlepší strategické bombardéry na světě