V kauze Čapí hnízdo se objevilo nové svědectví. Pro premiéra to nevypadá dobře

V posledních týdnech se opět často hovoří o kauze Čapí hnízdo, ve které figuruje i premiér Andrej Babiš.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na povrch navíc vypluly další informace, které prozradil bývalý člen širšího vedení farmy. Chce ovšem zůstat v anonymitě. Podle svých slov u výslechů neříkal vyšetřovatelům, ani detektivům Úřadu pro boj proti podvodům, celou pravdu. Týká se to výpovědí z let 2017 a 2018. Svědek řekl, že odpovídal podle připraveného papíru, ne tak, jak se vše stalo doopravdy.
Svědek: Právníci mi diktovali, jak mám vypovídat

Ex manažer totiž s advokáty absolvoval několik přípravných schůzek. Podle svých slov ve výpovědích například schválně zamlčel informaci, kdo je skutečným majitelem Čapího hnízda. Před výslechy na něj byl prý vyvíjen tlak ze strany právníků Agrofertu a premiéra Andreje Babiše. S tím souvisí i to, že byl na výslechy vždy advokáty připravován a měl přesně nadiktováno, co má říkat.


iZdroj fotografie: Depositphotos

V anonymitě chce zůstat kvůli obavám z problémů, které by mu mohly hrozit ze strany premiéra a jeho právnického a bezpečnostního týmu. Dodal, že si ho „pořád pracovně hlídají“ a nechce nic riskovat i proto, že má rodinu a děti. To jsou také důvody, proč neříkal celou pravdu vyšetřovatelům při výslechu už od začátku. Nyní má ale strach, že by musel v rámci případu před soud.

Chýlí se už kauza Čapí hnízdo ke konci? Odpověď nikdo nezná

Jak jsme vás ve středu informovali, dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch musí učinit rozhodnutí o návrhu na podání obžaloby na premiéra Andreje Babiše v kauze Čapího hnízda do 31. srpna. Existuje přitom hned několik možností, jak tato kauza může dopadnout. Je možné, že Šaroch může českého premiéra postavit před soud, zastavot jeho stíhání, anebo spis předá policii zpět k došetření.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Policejní vyšetřování kauzy Čapí hnízdo skončilo letos v květnu, v té době také policisté Šarochovi navrhli podat obžalobu. Andrej Babiš však trvá na tom, že je celá kauza účelová a uměle vykonstruovaná. Proto také několikrát odmítl, že by se okolo farmy dělo cokoliv nezákonného. Premiér však nebyl jediným obviněným v této kauze, týká se také Jany Mayerové, která nyní používá své dívčí příjmení Nagyová. Ta už dříve uvedla, že zákon porušen nebyl.

Zdroj: ČT

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 254 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Bydlím zdarma v chytrém domečku o pár metrech čtverečních. Postavila jsem ho svépomocí bez hypotéky a nemůžu být šťastnější
JakZdravě.cz
Tělo vám těmito symptomy předpovídá infarkt. V žádném věku je nepodceňujte, důsledky mohou být fatální
VědaŽivě
Pozor, i v Česku narazíte na smrtelně jedovaté pavouky. Co dělat po styku s nebezpečným osminožcem?
ArmádníZpravodaj
Britské námořnictvo o polovinu zvýší sílu svých torpédoborců. Co je důvodem tak razantního kroku?