Nový tendr na testy do škol vyhrála firma s nejnižší cenou | Události247.cz

Nový tendr na antigenní testy do škol byl úspěšný. Cena za testy je výrazně nižší než při posledním nákupu

Nový tendr na testy do školy byl úspěšný. Nedostatek antigenních testů ve školách tak nehrozí a vláda vyhlásí i druhé kolo tendru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Podmínky prvního tendru na dodávku antigenních testů do škol nesplnila žádná z firem, která se o dodání ucházela. Nový tendr byl ale úspěšný a pro školáky vláda získá 5,6 milionů antigenních testů. Vítězná firma Targo Promotion bude dodávat testy od čínského výrobce Sejoy, za cenu 27,49 koruny bez DPH za kus. V pondělí o tom informovala Správa státních hmotných rezerv. 
Tendr vyhrála nejnižší nabídka

Z nově vyhlášeného výběrového řízení nebyla vyloučena žádná z osmi firem. Po předchozím neúspěchu tak tentokrát podmínky splnily všechny firmy. Targo Promotion dodá celkem 5,6 milionů testů, nabídla nejnižší cenu. Dodávka antigenních testů do škol tak vyjde stát na bezmála 154 milionů korun. Smlouva byla uzavřena hned v den vyhlášení vítěze. Uvedl to v pondělí předseda Státních hmotných rezerv Pavel Švagr a dodal, že věří v dodržení termínů.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Targo Promotion bude doručovat testy ve dvou várkách. První polovina by měla do Česka dorazit do 17. května, druhá polovina pak o týden později. První dodávka by tak měla navázat na vypotřebování testů ze Státních hmotných rezerv a testů pro školáky bude dostatek. Prozatím bylo do škol dodáno 7,6 milionů antigenních testů. Dalších 300 tisíc dodala společnost Kaufland. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vláda rozhodla o vyhlášení dalšího tendru se stejnými podmínkami jako u posledního. Bude po firmách žádat ještě 4,7 milionů testů a opět půjde o dodávku převážně pro školy. V současné době se školy ještě hlásí k přesnějšímu PCR testování, které bude vláda zpětně kompenzovat. Na tyto kompenzace dostal resort školství 100 milionů korun. Seznam škol by měl ministr Plaga dostat do konce tohoto týdne.

Zdroj: SSHR

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 172 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím