Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce

Hnutí ANO se rýsuje nejspíše jediný možný koaliční partner, a to SPD Tomia Okamury. Námluvy ale nemusí být vůbec jednoduché.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jelikož v průzkumech druhá koalice SPOLU a třetí Piráti se STAN jednoznačně vylučují povolební spolupráci s hnutím ANO, zůstává premiéru Andreji Babišovi k jednání jediný silnější spojenec. Tím je SPD vedené Tomiem Okamurou. Některá vyjádření z ANO naznačují, že o tom členové začínají uvažovat. Ovšem Okamura mohl jejich plány trochu zbrzdit, protože se proti Babišovi vymezil.

Podle Vondráčka je SPD korektní

To, že by taková spolupráce mohla být možná, naznačil předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Tvrdí, že si ke stolu sedne s každým subjektem a nevylučuje tak absolutně žádnou koalici. Podle něho mnozí SPD označují za extrémistickou stranu, ale nikdo vlastně neřekne, v čem extrémní je. Domnívá se, že se chová v posledních čtyřech letech korektně. Jemu prý nic špatného neudělala.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ačkoli by to mohlo znít jako výzva k námluvám, Okamura nadšení přibrzdil. „Budeme jednat se všemi stranami, které budou ochotny jednat o prosazování našeho programu,“ řekl sice, ale k jednání s ANO dodal, že si neumí si představit, že by byl premiérem opět Andrej Babiš, protože je trestně stíhaný. Také ho zklamal tím, že přijal afghánské spolupracovníky České republiky po pádu tamní vlády.

Problém je 170 Afghánců

„Prostě zradil a zklamal. Na jednu stranu říká, že nechce přijímat migranty, a na druhou je tady přijímá horem dolem. Prostě prvních 170 islámských migrantů je zde,“ prohlásil Okamura. Pokud by si sedl za jednací stůl s ANO, jeho největším požadavkem by pravděpodobně bylo, aby Babiš nebyl premiérem. O této možnosti se již v minulosti spekulovalo, ale Babiš i další členové ANO ji vždy kategoricky odmítli. Vyloučená možnost to není.


iZdroj fotografie: Česká pirátská strana

Ačkoli předseda SPD tvrdí, že je připravený jednat s každým, není to tak docela pravda. Vylučuje, že by se chtěl spojit s koalicí Pirátů a STAN. Podle něho se není možné s nimi domluvit, neboť si vymýšlejí neomarxistické blbosti. Kámenem úrazu jsou hlavně migranti nebo přijetí eura. Nevraživost je vzájemná, možné jednání vyloučil i lídr koalice Ivan Bartoš.

Zdroj: Seznam zprávy

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 388 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím