Pes na Náchodsku zaútočil na malé dítě, skončilo v umělém spánku. Na místě musel zasahovat vrtulník

Náchodští záchranáři v sobotu zachraňovali dvouletého chlapce, na kterého zaútočil pes. Dítě muselo být transportováno do nemocnice vrtulníkem.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V sobotu se na Náchodsku objevil další případ útoku psa na dítě, a to konkrétně v České Skalici, kde se stal obětí teprve dvouletý chlapec a utrpěl vážná zranění. Policisté přivolaní na místo předali chlapce ihned záchranářům, kteří na místo vyrazili vrtulníkem. Těžce zraněné dítko lékaři uvedli do umělého spánku a transportovali letecky do fakultní nemocnice. Takto celou situaci popsal mluvčí královéhradecké záchranné služby Ivo Novák.

Zdaleka se nejedná o ojedinělý případ

Jak k útoku došlo a zda celou situaci zavinil majitel psa nyní prošetřuje policie, vzhledem k probíhajícímu vyšetřování ale nemůže případ nijak komentovat. Dodali však, že se zdaleka nejedná o ojedinělý případ. Vzhledem k pandemii si domácího mazlíčka pořídila spousta nezkušených chovatelů, a navíc bez možnosti chodit na cvičiště, takže psy často nezvládají. Špatně vychovaný čtyřnohý mazlíček pak reaguje agresivně na cizí lidi a majitel není schopen jej odvolat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stejně vážný případ řeší policisté také v Praze, kde pes na začátku měsíce zaútočil na čtyřletého chlapce. Majitel z místa činu utekl a k přiznání se rozhodl až ve chvíli, kdy celý případ viděl v televizi. Není-li člověk zkušený chovatel, nebo se psem nechodí hned od útlého věku na cvičiště, varují odborníci varují před koupí velkého plemene. Lépe zvladatelná jsou pochopitelně ta menší a obvykle ani nemají takové sklony k agresi.

Zdroj: ZZSHK, Policie

70 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 416 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň