Pivo na zahrádce si ještě několik týdnů oficiálně nevychutnáte. Ministr Havlíček upřesnil, kdy se otevřou zahrádky restaurací

Špatná zpráva pro ty, co se nemohou dočkat, až si zase sednou na pivo ve své oblíbené hospodě. Není totiž jisté, zda je otevřou za 2 týdny, nebo až později.
i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

I když mohly mít bary a restaurace otevřené okénko a prodávat jídlo a nápoje s sebou, neměli zákazníci stejný pocit, jako kdyby seděli uvnitř. V rámci rozvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru se však hovoří také o otevření venkovních zahrádek. Zákazníci těchto podniků by si tak mohli vychutnat vše přímo na místě.

17. května se otevře jen za příznivé situace

Již podle dříve stanoveného plánu mělo poprvé dojít k otevření zahrádek v pondělí 17. května. Jenže se jedná pouze o nejdřívější možné datum, a to navíc za předpokladu, že se bude šíření nemoci vyvíjet správným směrem. Konkrétně se o uvolnění čtvrtého balíčku hovoří ve spojitosti s počtem 75 nakažených na 100 000 obyvatel, dříve ne.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud se dostane počet nakažených na 75 na 100 000, můžete se 17. května těšit na pivo na zahrádce.

Vláda už sice udělila první výjimku pro maloobchody, které se otevřou nehledě na epidemiologickou situaci, více jich však udělovat nechtějí. Navíc k celé věci vláda dodala, že je prioritou dostat děti do škol. Podle ministra Havlíčka je nepřípustné, aby se bary a restaurace otevřely dříve, než bude probíhat výuka druhého stupně základních škol.

Na porušování na jednom místě nesmí doplácet ostatní

Po dobu minimálně dalších dvou týdnů tak bude probíhat prodej jídel a nápojů ve stravovacích zařízeních jen přes výdejní okénko. Ministr Havlíček si je prý vědom, že se i navzdory opatřením se někde shlukují lidé a u výdeje nedodržují rozestupy. Toto samovolné porušování však podle něj není důvodem pro otevření, a to ani za zpřísněných podmínek.

iZdroj fotografie: Unsplash

Kadeřnictví a služby, zabývající se péčí o tělo, mohou otevřít již 3. května.

Úpravu účesu zvládnete již dříve

Zatímco provozovatelé stravovacích zařízení si budou muset na otevření ještě počkat, jiné služby budou mít zelenou. Jedná se především o podniky zabývající se péčí o tělo, ať jde o vaše nebo domácího mazlíčka. Mimo psí salóny se tak otevřou i běžná kadeřnictví, masážní nebo kosmetická studia; vše bude ovšem probíhat za zpřísněných podmínek.

Zdroj: TK Úřad vlády ČR

60 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 2890 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň