Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance

K prvnímu červenci skončí v Česku 300 poštovních poboček. Aktuální náborovou kampaň zdůvodňuje společnost potřebou zajistit kvalitní služby přes prázdniny.

i Zdroj fotografie: Česká pošta
                   

Českou poštu čeká v červenci transformace, při které skončí zhruba 300 poboček a budou propuštěny stovky lidí. Přesto nyní nabírá sezónní pracovníky na léto, ale také nové zaměstnance na plný i částečný úvazek, zaznamenal web TN. „Mějte rádi Českou poštu a přijďte k nám pracovat,“ vábí podnik nové kolegy. Navíc shání i brigádníky na léto, aby v době dovolených pomohli zajistit plynulý chod poboček. Firma takto shání zhruba 200 lidí.

Česká pošta: Nábor je sezónní

Největší zájem je o spolupracovníky ve Středočeském a Jihomoravském kraji, kde jsou vypsané nabídky brigád do skladu, na pobočky i do terénu. Nižší desítky brigádníků hledá pošta i na Vysočině, a to hlavně doručovatele. Moc zájemců se ovšem nehrne, odrazuje je mimo jiné nízký plat. Masivní propouštění následované náborem pomocníků vyvolal řadu kritických ohlasů u veřejnosti. Události247 požádaly o vyjádření mluvčího České pošty Matyáše Vitíka.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zrušení poboček od 1. července zkomplikuje kontakt s poštou řadě Čechů

Podle mluvčího se ze strany České pošty nejedná o nijak výjimečný krok. „Na letní měsíce i na předvánoční období jsme brigádníky nabírali vždy. Platí to i teď, kdy rušíme tři sta poboček a propouštíme kmenové zaměstnance. Brigádníky přijímáme pouze pro to, aby nám vykryli čas letních dovolených. Aby nedošlo k poklesu kvality poskytování poštovních služeb. Nepočítá se s tím, že by u nás pracovali nastálo,“ dodává pro Události247.

Kocourkov? Slabé slovo

Chování podniku odsoudila široká veřejnost i na sociálních sítích. „Nejdřív vyházíte zkušené pracovníky a teď budete nové zaškolovat? Kocourkov! Tak třeba ti brigádníci budou řádně doručovat poštu, ne jak teď,“ uvádí diskutující na Facebooku. Důchodce Vladimír Horák patří mezi ty, kteří to od července budou mít na svou pobočku daleko. Událostem247 řekl, že kampaň rovněž nechápe. „Sotva jsem se dozvěděl, že mi zavřou poštu a teď mě lákají, ať tam jdu pracovat?“

iZdroj fotografie: Depositphotos
Nové pracovní síly potřebuje pošta v oblasti logistiky

Česká pošta ale kromě brigádníků hledá i stálé zaměstnance. Na svém webu nabízí více než 500 volných pozic po celém Česku. Vitík pro Události247 vysvětluje i tento segment náborové kampaně. „I po skončení období dovolených budeme nabírat brigádníky, ovšem ne v takovém množství. Většina nových sil bude působit výhradně v oblasti logistiky. Jde o takzvanou vnitřní službu, tedy přípravu a kompletaci zásilek a podobně.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články