Tento týden si od veder odpočineme | Události247.cz

Tento týden si od veder odpočineme. ČHMÚ zpřesnil týdenní předpověď

Česko v posledních dnech potrápila úmorná vedra, kdy teploty šplhaly nad 30 °C. Se začátkem týdne ale přijde změna a ochladí se až o 10 stupňů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Meteorologové varují, že východ Česka zasáhnou během pondělního odpoledne a v noci na úterý silné bouřky. Místy je může doprovodit i přívalový déšť, silný vítr a krupobití. Při bouřkách může v některých oblastech napadnout až 40 milimetrů srážek a vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.
Začátek týdne bude zatažený a deštivý

Kvůli vydatnému dešti také hrozí vzestup hladin toků na povodňové stupně. Výstraha před silnými bouřkami platí od pondělního odpoledne až do úterních tří hodin ráno pro Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Dále také pro východní části Vysočiny a Pardubického kraje. Krátce před 15. hodinou už meteorologové oznámili, že přes jižní část Vysočiny postupují velmi silné bouřky, které doprovází přívalové deště a kroupy.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Hustý déšť by mohl také rozvodnit menší toky a zatopit sklepy, podjezdy a podchody. Kvůli větru pak hrozí i pády větví a stromů. Odpoledne meteorologové doplnili, že ve východních částech Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje mohou toky dosáhnout povodňových stavů. Týká se to především menších toků, jejich hladiny se mohou dostat na nejnižší stupeň povodňové aktivity, tedy bdělost.

Na víkend se má počasí umoudřit, opět přijdou tropy

Zítra už se ochladíme, teploty se budou pohybovat maximálně okolo dvacítky. Obloha bude většinou oblačná s ojedinělými přeháňkami. Denní maxima budou mezi 17 až 21 stupni, v noci spadnou na 12 až 8 °C. Až do čtvrtka bude počasí velmi podobné, zatažená obloha s občasným deštěm a teploty přes den 18 až 23 stupňů. Bouřky už by ale přijít neměly. Pátek už bude přívětivější, obloha polojasná až oblačná, ojediněle ještě přeháňky, ale denní teploty už mezi 21 až 25 °C.


iZdroj fotografie: Depositphotos

O víkendu se ještě víc oteplí. Má být polojasno, při zvětšené oblačnosti zejména na severovýchodě ojediněle s přeháňkami. Nejvyšší denní teploty meteorologové slibují v rozpětí 24 až 28 °C. Příznivá je také vyhlídka počasí od neděle do úterý. Má být polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami nebo bouřkami. Postupně ale bude přibývat oblačnosti a srážky budou četnější. Nejvyšší denní teploty 25 až 30 °C, postupně 20 až 25 stupňů. Nejnižší noční potom mezi 16 až 11 °C.

Zdroj: Novinky

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 175 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím