Předpověď počasí na září 2021: bude ještě teplo? | Události247.cz

Velká předpověď počasí na první polovinu září. Jaké počasí můžeme očekávat?

Začátek pracovního týdne byl ještě poměrně chladný a dost větrný. Podle měsíčního výhledu počasí bychom se ale v září ještě měli dočkat babího léta.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Konec prázdnin už se školáci moc koupat nemohli, bylo zataženo, pršelo a v přírodních nádržích se zhoršovala kvalita vody. Září už by ale mělo být přívětivější. Podle meteorologů se má od středy postupně oteplovat a do konce týdne mají také úplně vymizet dešťové přeháňky. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.
Tento týden se vrátí letní teploty, pršet má minimálně

Dlouhodobá průměrná teplota pro období mezi 30. srpnem a 26. zářím je 14,5 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v roce 1942, kdy průměr činil 17,4 stupně. Počasí u nás bude tento týden ovlivňovat tlaková výše. Její střed se bude přesunovat z Britských ostrovů nad Skandinávii a Baltské moře a dále k východu. Proto se také na konci týdne dočkáme až letních teplot, někde to bude dokonce až na koupání.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve čtvrtek by mělo být polojasno až jasno, na severu a severovýchodě se mohou při zvětšené oblačnosti ojediněle vyskytnout přeháňky, ráno ojediněle i mlhy. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 20 až 24 °C, na severovýchodě bude jen okolo 19 stupňů. V 1000 m na horách naměří kolem 14 °C. V noci už se citelně ochladí, nejnižší teploty budou mezi 10 až 6 °C. Naprosto stejné počasí nás čeká také v pátek.

Slunce si užijeme také o víkendu a příští týden

Teplé počasí nás čeká také o víkendu. Na sobotu meteorologové předpovídají polojasno až skoro jasno, ráno se ojediněle mohou vyskytnout i mlhy. Nejvyšší denní teploty budou krásně letní, 21 až 25 °C. Nejnižší noční teploty potom opět mezi 10 až 6 stupni. Neděle bude většinou polojasná, na horách na severovýchodě mohou ojediněle přijít přeháňky. Teploměr přes den ukáže 19 až 23 °C, na severovýchodě jen okolo 17 stupňů. Nejnižší noční teploty klesnou k 11 až 7 °C.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Příjemně by mělo být i příští týden, obloha jasná až polojasná, ráno se ojediněle vyskytnou mlhy nebo nízká oblačnost. Přes den teploměr ukáže 18 až 22 °C, na severovýchodě jen kolem 16 stupňů. V noci teploty spadnou na 9 až 5 °C. Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka je velmi podobná: polojasno až jasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Přes den bude příjemných 19 až 24 stupňů, v noci se teploty budou pohybovat okolo desítky.

Zdroj: ČHMÚ

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1714 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím