Prezident Miloš Zeman je nečekaně v nemocnici | Události247.cz

Prezident Miloš Zeman je v nemocnici a Hrad mlčí. Strach má už i premiér Babiš

Prezident Miloš Zeman byl v úterý hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček na dotazy ke stavu hlavy státu nereaguje.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Předseda vlády Andrej Babiš se k prezidentově hospitalizaci vyjádřil na sociální síti Twitter. „Moc teď myslím na pana prezidenta Zemana a přeju mu vše dobré, ať je brzy zdravý, plný sil a elánu,“ uvedl. Hlava státu byla odvezena do Ústřední vojenské nemocnice v úterý dopoledne. Zprávu o přijetí prezidenta potvrdila mluvčí zdravotnického zařízení Jitka Zinke. Důvod hospitalizace Miloše Zemana není znám.
Ovčáček cituje Bibli

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na dotazy novinářů nereaguje. Na oficiálním twittrovém účtu prezidenta Ovčáček během dne citoval pasáže z bible nebo komentoval návštěvu papeže Františka na Slovensku. Vyjádřil se pouze k reakci premiéra Andreje Babiše. K jeho tweetu připojil poděkování za přání brzkého uzdravení a naznačil, že doufá, že zářijové setkání v Lánech proběhne. Prezident Miloš Zeman se potýká se zdravotními komplikacemi mnoho let.

Loni si při pádu zlomil pravou ruku a musel být operován. V roce 2019 byl v nemocnici na rekondičním pobytu. Dlouhodobě se hlava státu léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. V posledních několika měsících jezdí na invalidním vozíku. Na něm dorazila hlava státu do vojenské nemocnice i v úterý, a to v doprovodu manželky Ivany. Při příjezdu Zeman zamával přítomným novinářům rovnou z vozíku.


iZdroj fotografie: Depositphotos

V nemocnici i s Klausem

Některá média spekulují, že by měl být Zeman hospitalizován déle, a to minimálně do pátku. Hlava měla být údajně v nemocnici už minulý týden. Kontrolu měl prezident absolvovat u ředitele Ústřední vojenské nemocnice Miroslava Zavorala. Ten se o něj stará jako pečující lékař a prezidentovi měl vzhledem ke stavu doporučit nepřetržitou péči.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Do stejného zdravotnického zařízení byl o víkendu přivezen také exprezident České republiky Václav Klaus. Mluvčí jeho institutu Petr Macinka informaci potvrdil s tím, že bývalá hlava státu měla problémy s vysokým tlakem. V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích měl být Klaus hospitalizován na doporučení lékařů. V úterý do nemocnice přijel na další testy.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Twitter / Andrej Babiš

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 260 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník