Problém s majetky Petra Arenbergera se prohlubuje. Přes rok se jeho majetek zázračně rozrostl

Po zveřejnění svých příjmů začíná mít ministr zdravotnictví stále větší problémy. Kromě nepřiznaných peněz to teď vypadá, že zatajoval také hodnotný majetek.
i Zdroj fotografie: Úřad vlády ČR
                   

Petr Arenberger již několik dní čelí podezření ze zatajování příjmů a nyní se k tomuto problému přidává další. Ministr zdravotnictví totiž v posledním oznámení udal několikanásobně vyšší příjmy než v roce 2019, takže to vypadá, že zatajoval v předchozích letech více věcí. Například jeho soukromá ordinace se v příjmech objevila až nyní, ačkoliv funguje už přes dvacet let.
Milionová živnost za rok

V předchozím přiznání uvádí ministr zdravotnictví svůj majetek na třech stranách, ovšem jeho současné přiznání má stran šestnáct. Na těch třech stranách tehdy uvedl vlastnictví pěti nemovitostí a žádný vedlejší příjem. Jeho soukromá kožní ordinace testující nová léčiva přitom funguje už přes 20 let. Vypadá to tedy, že Arenberger tento vedlejší příjem úmyslně nepřiznal. 


iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR

V současnosti udává příjem 28 milionů ze živnosti, ale podle něj nejsou od této částky odečteny náklady. Ministr se hájí tím, že byly v posledních letech tak vysoké, že z jeho vedlejší činnosti neplynul žádný zisk. To je podle něj důvod, proč se jeho živnost ve spojitosti se soukromou kožní ordinací v přiznáních neobjevila. Dodává, že musí platit spolupracovníky, studijní koordinátorky a řadu dalších věcí. 

Arenberger loni zřejmě koupil 60 nemovitostí

Velkým rozdílem mezi přiznáním z let minulých je také počet nemovitostí. Zatímco na přiznání z roku 2019 jich uvádí pět, na tom letošním už vlastní 65 objektů. Z těchto nemovitostí také udává příjem 1,5 milionu plynoucí z pronájmu. Poslední částkou, která se nově objevila, je 400 tisíc korun za členství v Radě Českého rozhlasu. Ministr také vlastní Mercedes GLE za osm set tisíc korun.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Petr Arenberger musel vysvětlovat své majetkové přiznání také Andreji Babišovi. Navíc ještě během víkendu údajně provedl důkladnou revizi majetkového přiznání a nyní už sedí s přiznáním daňovým. Oznámení o majetku musí do třiceti dnů od nástupu do funkce podat každý veřejný funkcionář. Za špatně zpracované přiznání nyní hrozí ministrovy pokuta až padesát tisíc korun.

Zdroj: MfD

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 517 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Rodina zrekonstruovala trup starého letadla na přepychový pojízdný karavan. Kreativitě se meze nekladou
JakZdravě.cz
Proč je peeling tak důležitý
VědaŽivě
Co se děje s tělem při absenci spánku? Zpravidla jde o závažné důsledky, které mohou být v některých případech fatální
ArmádníZpravodaj
Projekt Stargate zkoumal možnosti čtení myšlenek pro vojenské účely