První sníh zasypal vrcholky českých hor | Události247.cz

Zima je tady: První sníh zasypal vrcholky českých hor. Předpověď na další dny slibuje zimní charakter počasí

Výrazné oteplení meteorologové tento týden v České republice neočekávají. Podzimní sychravo s dešťovými přeháňkami předpovídají i na příští týden.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na českých horách se objevil první sníh. Ale na lyžovaní to ještě dlouho nebude. Poprašek zaznamenaly webkamery třeba na Luční boudě nebo na Sněžce v Krkonoších. Za studenou frontou do Česka proudí od severozápadu studený a vlhký vzduch. Razantní oteplení tedy meteorologové v následujících dnech neočekávají.
Teploty pod nulou

Přesně podle kalendáře přišel na hory první sníh. Sněhové vločky se objevily během noci na úterý na vrcholcích nejvyšších hor v republice. Například na hřebenech Krkonoš. Teploty se pohybují lehce pod nulou, a tak se sněhový poprašek drží, neroztál. A mělo by to tak zůstat zřejmě až do začátku víkendu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Sníh by měl totiž napadnout i v následujících dnech, kdy předpovědi očekávají ve vyšších polohách sněhové přeháňky a teploty pod nulou. Podle statistik nejde o nic výjimečného. První sněhová pokrývka se na horách objevuje většinou už před 20. říjnem. Loni napadl první sníh v Krkonoších 14. října, předloni 3. října a o rok dříve dokonce už 24.září.

Sněžit bude až do pátku

Sněhové přeháňky meteorologové předpověděli i na dnešek v polohách nad 700 metrů nad mořem. Během dne se hranice posune do 800 metrů nad mořem. Spadnout má maximálně do tří centimetrů sněhu. Teploty přes den mají být mezi 7 a 11 stupni Celsia, na horách jen kolem 3 tří stupňů. Budou i přízemní mrazíky.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Meteorolové očekávají, že s koncem týdne bude sněžení na horách slábnout. Ve čtvrtek sníh bude padat až v oblastech od 900 metrů nad mořem a v pátek od1100 metrů nad mořem. Přeháňky mají být četnější na severu Čech. O víkendu se počasí zlepší. Nemělo by pršet ani sněžit. Nejnižší noční teploty klesnou k nule, přes den by mělo být 9 až13 stupňů. Začátek nového týdne má přinést dešťové přeháňky.

Zdroj: ČHMÚ

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 296 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím