Prymula: Zrušení respirátorů vyvolá vlnu žalob | Události247.cz

Exministr zdravotnictví Roman Prymula se obává, že zrušení povinnosti nosit respirátor vyvolá vlnu žalob

Podle exministra zdravotnictví Romana Prymuly vyvolá rozhodnutí Nejvyššího správního soudu o zrušení povinných respirátorů vlnu žalob.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula se vyjádřil ke skutečnosti, že Nejvyšší správní soud zrušil povinnost nosit roušky nebo respirátory. Podle něj by totiž takové jednání mohlo vyvolat obrovskou vlnu žalob, na jejichž odškodnění nemá Česká republika peníze. Navíc by došlo k přetíženému soudnictví, což by akorát vyvolalo další posměch mířený našemu státu. 
Chceme aby zvítězil zdravý rozum lidí, protože je těžké predikovat, co přijde

Na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který zrušil povinnost nosit respirátory nebo roušky ve vnitřních prostorech, reagoval epidemiolog Roman Prymula velmi negativně. Podle něj jsou rozhodnutí, kdy soud ruší nějaké zákony, akorát vodítkem pro lidi, aby začali podávat žaloby„Nedovedu si představit, že by žaloby nebyly úspěšné pro stát, na to nemá Česká republika finanční prostředky,“ dodal s tím, že by podle něj mohlo dojít také k přetížení soudnictví. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Dále Prymula dodal, že chápe, že lidé ztrácejí důvěru k opatřením, ale vláda prý naštěstí může ještě toto nařízení o povinném nošení roušek a respirátorů nějakým způsobem upravit tak, aby zůstalo v platnosti. Situaci také okomentoval Andrej Babiš (za ANO), podle kterého soudy nenesou odpovědnost za řízení soudy v době pandemie. „Jsem pro to, aby zvítězil zdravý rozum. Jsme tu v třídenním vakuu a buď se to vrátí zpět, nebo neodůvodní. Je to velmi těžké predikovat,“ sdělil médiím. 

I přes výskyt nových mutací si stále držíme klesající trend

Pochyby nasměroval Prymula také k způsobům, kterými soud vykládá normu. Dodal, že je za potřebí, aby byla veškerá opatření správně odůvodněná. Podle něj totiž současná administrativa zbytečně vyčerpává úředníky, kteří by se mohli věnovat něčemu užitečnějšímu„Nepochybně jsem také udělal chyby. Zvlášť z počátku jsme stručně odůvodňovali opatření, teď už jsou ale data. Je tedy otázkou, co tam má být,“ dodal epidemiolog


iZdroj fotografie: Depositphotos

I přes fakt, že se v České republice vyskytují nové mutace, si stále držíme klesající trend. Prymula tak doufá, že to v tomto směru bude pokračovat i nadále, aby bylo umožněno další rozvolňování například u sportovních a kulturních akcí„Pochyboval bych však u kulturních akcí, které bych jako kulturní nedefinoval. Třeba akce v nočních klubech, kdy po půlnoci ztratím veškeré zábrany,“ podotkl. Největší riziko je však podle něj při velkých sportovních událostí, kde se sejde i na tisíc lidí.

Zdroj: Primanews

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 189 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník