Roste Babišovi konkurence? Hnutí Přísaha bývalého elitního policisty Roberta Šlachty začíná dělat premiérovi vrásky na čele

Andrej Babiš rozvedl svoji (ne)jistotu v následujících volbách. Vrásky na čele mu pravděpodobně dělá zejména Robert Šlachta a hnutí Přísaha.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V pátek a v sobotu 8.-9. října letošního roku proběhnou volby do poslanecké sněmovny. Každá z politických stran by je ráda vyhrála a získala následnou převahu. ČSSD vsadila na výměnu lídrů na kandidátních listinách (na těch se na poslední chvíli měnila jména, a to dokonce i na čelních pozicích), koalice Spolu se definitivně distancovala od Dominika Feriho, hnutí ANO pravděpodobně sází na „bestseller“ Andreje Babiše Sdílejte, než to zakážou!
Premiér se ve Šlachtovi přímo vidí

Ještě před týdnem pěl Andrej Babiš na nově vzniklé hnutí Přísaha jen samou chválu. Zmiňoval podobnost se svou stranou, když byla ještě v začátcích, a překvapivě lichotivě se vyjádřil i o samotném Robertu Šlachtovi (označil ho za pohledného muže s kontakty). Lichotky ovšem jen podpořily dojem, který část veřejnosti má, a sice že se jedná o premiérův záložní plán na získání většiny sněmovny. Proto premiér zkusil trochu ubrat. Nyní sice Šlachtu chválí, ale také trochu hubuje.


iZdroj Fotografie: Globe Media/Reuters
Andrej Babiš patří mezi sebevědomé politiky, kteří dostávají, co chtějí

Vyčítá mu zejména neoriginalitu – Přísaha prý přebírá strategii hnutí ANO – a také zvyšující se počet voličů, kteří se prý odklánějí od jeho hnutí. Premiér zároveň dementuje jakékoliv spekulace o své možné podpoře Roberta Šlachty. Ty ostatně popírá i samotný Šlachta, jenž zdůrazňuje samostatnost a nezávislost svého hnutí. Nicméně informace, že pro Přísahu pracují marketingoví odborníci Zuzana Gedeonová a Martin Štěpanovský, kteří dříve spolupracovali s ANO, pochyby nerozptyluje.

Plán na získání sněmovny?

V následujících sněmovních volbách by mohlo Babišovo ANO poprvé propadnout, což nechce premiér dopustit. Snaží se všemožnými prostředky získat voliče na svoji stranu. Podle některých názorů je jedním z takovýchto prostředků i hnutí Přísaha. Ta má dle některých názorů přitáhnout voliče, kteří usoudí, že ze současných vládnoucích politických stran nechtějí volit žádnou. Mohlo by to vysvětlovat i v průzkumech získaných 5 % hlasů, které si (doteď) neznámé hnutí připsalo.


iZdroj fotografie: Facebook / Hnutí Přísaha
Robert Šlachta odmítá spekulace o možné spolupráci s hnutím ANO

Vcelku vysoké číslo v předvolebních průzkumech je však k zamyšlení. Mj. z toho důvodu, že hnutí Přísaha dosud nevykázalo žádnou aktivitu či kampaň, kterou by oslovilo voliče. Ještě 20. července dokonce nemělo zveřejněné žádné kandidáty (na stránkách hnutí naleznete pouze 3 jména, a sice Robert Šlachta – předseda, Tomáš Sochr – 1. místopředseda, Jaroslav Pelc – 2. místopředseda). Podobností je mezi hnutími nicméně mnoho, konkurovat si zatím ale zřejmě nebudou.

Zdroj: Andrej Babiš pro CNN Prima News, ČT

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 723 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Bydlím zdarma v chytrém domečku o pár metrech čtverečních. Postavila jsem ho svépomocí bez hypotéky a nemůžu být šťastnější
JakZdravě.cz
Tělo vám těmito symptomy předpovídá infarkt. V žádném věku je nepodceňujte, důsledky mohou být fatální
VědaŽivě
Pozor, i v Česku narazíte na smrtelně jedovaté pavouky. Co dělat po styku s nebezpečným osminožcem?
ArmádníZpravodaj
Britské námořnictvo o polovinu zvýší sílu svých torpédoborců. Co je důvodem tak razantního kroku?