Lidé se opět smějí Aleně Schillerové | Události247.cz

Ministryně financí Schillerová to pořádně schytala za prohlášení o finančním jestřábovi. Na sociálních sítích s ní lidé nemají slitování

Ministryně financí Alena Schillerová opět baví internet. Její prohlášení o finančním jestřábovi se stalo terčem vtipů i kritiky.

i Zdroj fotografie: Úřad vlády ČR
                   

Ministryně financí Alena Schillerová se pustila do koalice SPOLU, kterou tvoří ODS, lidovci a TOP 09. Označila je za kozly českých veřejných financí. Vláda Andreje Babiše je podle ní finanční jestřáb. Snižuje dluh a má současně přebytkové hospodářství. ODS dala ministryni otázku v jakém vesmíru, odpovědi se však nedočkala. Šéfka kasy je na Twitteru pro smích.
Rekordní deficit na rok 2022

Schillerová se také chlubila tím, že vláda hnutí ANO dokáže znova dluh snížit a hospodařit s přebytkem. Lidé i politici kroutili nad slovy nevěřícně hlavou. Musel jsem se podívat, zda to není parodický účet,“ uvedl poslanec a kandidát koalice SPOLU Jan Skopeček (ODS). Hospodaření skočilo v roce 2020 s deficitem 367,4 miliardy korun.

Příští rok je dokonce naplánován nejvyšší deficit v historii České republiky, činit má 376,6 miliardy korun. „V jakém vesmíru se říká jestřáb někomu, kdo zadlužil naši zemi na desítky let dopředu? Poradíte, paní ministryně? reagovala na příspěvek ODS. Lidé dokonce navrhují šéfku státní kasy na Nobelovu cenu. „Snižovat dluh jeho zvyšováním, to jednoho nenapadne. To je na nobelovku,“ zněl komentář.

Stanjura: Je to skandální

Uživatel Jaroslav zase míní, že si Schillerová spletla jestřába se supem. „To by vám odpovídalo mnohem lépe,“ napsal. Uživatel Petr s příměrem jestřáb naopak souhlasí. „Jste úplná jestřábice v nejlepší kondici. Dokázala jste zabít veřejné finance s neuvěřitelnou přesností a rychlostí,“ okomentoval. Lidé ji také vyčítají, že když údajně umí snižovat dluh, proč ho za vlády nikdy nesnížila. Ministryně však na žádný komentář neodpověděla.


iZdroj fotografie: Michal Reiter / Creative Commons / CC BY-SA

První místopředseda a šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura považuje hospodaření Schillerové za skandální. Rekordní deficit na příští rok by měla vláda přestat svádět na koronavirovou pandemii. Na špatné hospodaření upozorňujeme poslední čtyři roky. Vláda trestuhodně promarnila hospodářský růst a místo potřebných reforem sypala peníze do předvolebních dárků,“ uvedl Stanjura.

Zdroj: Twitter / Alena Schillerová

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 873 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím