Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka

Resort zdravotnictví vytvořil seznam 97 vytipovaných nemocnic, kterým mají pojišťovny připlácet ročně od tří do třiceti milionů korun za nepřetržitý provoz urgentního příjmu.

i Zdroj fotografie: Facebook / Adam Vojtěch
                   

Mezi koaličními ministry to znovu vře. Tentokrát se do ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha pustil ministr vnitra Jan Hamáček. Rozbuškou se stal plán resortu zdravotnictví vybudování sítě nemocnic s funkčními urgentními příjmy, které by měly dostat podíl z mimořádné evropské podpory, zatímco méně důležité nemocnice dotace dostat nemají.

Nic jsme neprivatizovali, narozdíl od jiných

Ministerskou přestřelku odstartoval Hamáček. „Počty případů covidu rostou, ale ANO plánuje redukovat nemocnice. To je zlý sen! Jak návrat Julínka a pokusu ODS zničit zdravotnictví,“ napsal na Twitteru a připojil článek serveru Seznam Zprávy, v němž ale zaznělo, že provoz zbylých nemocnici utlumený nebude.

 „Šíříte lži. Žádné nemocnice rušit nebudeme. Nestrašte lidi. A příště si informace ověřte,“ nenechal si to líbit Vojtěch.  Do sporu se vložil také premiér Andrej Babiš. Hnutí ANO na rozdíl od tradičních stran historicky nikdy nic neprivatizovalo a nikdy ani nic privatizovat nebudeme,“ přispěchal  s podporou premiér.

 Spor o koncepci schválenou v roce 2019

Ministr Vojtěch vytvořil seznam 97 vytipovaných nemocnic, kterým mají pojišťovny připlácet ročně od tří do třiceti milionů korun za nepřetržitý provoz urgentního příjmu. „Jedná se o ucelenou koncepci nemocnic s urgentním příjmem, která zajistí dostupnou akutní péči ve všech regionech. Schválena byla už v roce 2019 a je na ní odborná shoda,“ připomněl Hamáčkovi ministr zdravotnictví.

Na ministerském seznamu je konkrétně 19 velkých nemocnic a 78 špitálů na okresní úrovni. Nemocnicím má ministr v plánu rozdělit již do voleb 17 miliard korun. Podle serveru jde o největší investiční balík v historii zdravotnictví, za který budou nemocnice stavět nové pavilony a nakupovat těžkou techniku v čele s magnetickými rezonancemi.

Zdroj: Twitter/Jan Hamáček, Twitter/ Adam Vojtěch, Twitter/Andrej Babiš, MZČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 372 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím