Spolek Kappa Omega zmizel ze seznamu podporovaných aktivit Právnické fakulty. Feri údajně obtěžoval i její studenty

Právnická fakulta, na níž Dominik Feri studoval, zrušila kvůli jeho údajným aférám se sexuálním obtěžováním podporu spolku, který založil.
i Zdroj fotografie: Instagram / Dominik Feri
                   

Spolek s názvem Kappa Omega, který v roce 2016 spoluzaložil Dominik Feri, zmizel ze seznamu podporovaných aktivit Právnické fakulty. Podle mluvčí tak učinili na základě zjištění některých médií, že na akcích spolku mělo docházet k sexuálnímu obtěžování zmíněným Dominikem Ferim. Kolegium děkana se tak rozhodlo přestat tento spolek podporovat až do chvíle, kdy se celá věc prošetří. Ještě před týdnem byl přitom spolek uveden v oficiálním seznamu podporovaných spolků, nyní už tam chybí.
Spolek se od Feriho distancuje

Na Facebooku se spolek Kappa Omega k celému problému vyjádřil a prohlásil, že: „Dominik Feri není už delší dobu členem spolku a proto nechtějí, aby byl spolek spojován s jeho kauzami.“ Studentský spolek má podle údajů ve spolkovém rejstříku „podporovat studentský život, vzájemné přátelské vztahy a mimoškolní aktivity”. Je to vlastně takový paradox, jako když někdo káže vodu, ale pije víno. Člověk, který měl být vzorem pro mladé a ztělesněním slušnosti, má zjevně „temnou stránku“, za níž by jiné veřejně lynčoval.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle některých výpovědí bylo chování Dominika Feriho právě na akcích spolků Kappa Omega „predátorské”. Ženy na nich údajně obtěžoval, podával jim neslušné návrhy a osahával je. K největším excesům prý docházelo na seznamovacích akcích s novými studenty mimo Prahu. Současné vedení se od Feriho distancuje a slíbilo zpětně prověřit aktivity Dominika Feriho na jejich akcích.


iZdroj fotografie: Depositphotos

K tomuto se přidalo i vedení fakulty a rozhodlo se studentům rozeslat anonymní dotazník, který prověří zkušenosti studentů se sexuálním obtěžováním ze strany pedagogů. Děkan fakulty Jan Kuklík později přiznal, že odpovědi nebylo lehké číst, a že fakulta přehodnotí systém financování a podpory studentských spolků. Dominik Feri mezitím skončil v TOP 09 a na podzim již nebude ve volbách kandidovat. Odmítá ale, že by se dopustil sexuálního násilí, ač se omluvil za nevhodné chování.

Zdroj: Facebook / Kappa Omega, Právnická fakulta UK

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 394 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Bydlím zdarma v chytrém domečku o pár metrech čtverečních. Postavila jsem ho svépomocí bez hypotéky a nemůžu být šťastnější
JakZdravě.cz
Tělo vám těmito symptomy předpovídá infarkt. V žádném věku je nepodceňujte, důsledky mohou být fatální
VědaŽivě
Pozor, i v Česku narazíte na smrtelně jedovaté pavouky. Co dělat po styku s nebezpečným osminožcem?
ArmádníZpravodaj
Britské námořnictvo o polovinu zvýší sílu svých torpédoborců. Co je důvodem tak razantního kroku?