Adam Vojtěch by rád testoval ve školách PCR testy | Události247.cz

Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch prozradil, jak by si představoval testování ve školách po letních prázdninách

Na začátku příštího školního roku chce Adam Vojtěch zavést plošné testování dětí metodou PCR testů. Dnes o tom bude jednat s ministrem školství.

i Zdroj fotografie: Úřad vlády ČR
                   

Přestože je očkování v plném proudu, Adam Vojtěch by chtěl nechat děti při nástupu do školy plošně testovat PCR testy. Podle jeho slov si chce být jistý, že na škole nevznikají ohniska nákazy. Naznačil, že by se děti starší 12 let mohly začít očkovat už v druhé polovině léta. Protože ale není jasné, kolik rodičů na očkování své děti vezme, bude potřeba žáky při nástupu do školy otestovat.
Rozhodnutí padne do konce června

Adam Vojtěch se zavázal vyřešit plošné testování do konce června, aby se mohly školy připravit na testování a rodičům přiblížit, co jejich děti v novém školním roce čeká. Ministr zdravotnictví opakovaně zmiňoval také příliš rychlé rozvolňování, které nařídil soud. Podle něj by bylo dobré ještě několik týdnů počkat, a není proto vyloučeno, že se situace začne během prázdnin zase zhoršovat.


iZdroj fotografie: Depositphotos

I proto by rád připravil školy na povinné testování žáků, aby následně nemuselo docházet k zavírání škol, jako tomu bylo v předchozím roce. O všem bude dnes jednat s ministrem školství Plagou, společně by měli rozhodnout, jak bude plošné testování ve školách vypadat. Prozatím se v nich testuje pouze antigenními testy, PCR testy používají některé školy z vlastního rozhodnutí.


iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR

Podle Vojtěcha se ale Česko blíží do bodu, kdy už by se pandemie koronaviru neměla vrátit zpět. Apeluje však na všechny, aby stále dodržovali opatření nařízená státem. Původně se mělo vše rozvolnit až 14. června, soud ale napadl protipandemický zákon a povolil otevření bazénů, wellness nebo vnitřních prostor restaurací už od dnešního dne. Přestože se toto rozhodnutí současné vládě nelíbí, i ona musí respektovat rozhodnutí soudu a nechat všechny podniky otevřené.

Zdroj: ČT

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 239 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím