Přestřelka kvůli stávce zaměstnanců pošty | Události247.cz

Přestřelka kvůli stávce pošťáků. Ministr Hamáček se ostře pustil do Václava Moravce

Dvě odborové organizace zastupující osm tisíc zaměstnanců České pošty ohlásily na přelom září a října stávku. Vadí jim porušování bezpečnosti práce i přetěžování.
i Zdroj fotografie: Facebook / ČSSD
                   

Přestože zaměstnanci České pošty plánují stávkovat, vicepremiéra Jana Hamáčka nadzvedla slova moderátora Václava Moravce o stávkové pohotovosti v tomto státním podniku. Poštu kritizují šéfové odborového sněmu České pošty a organizace SOS 21 Filip Jankovský a Petr Pohl, protože podle nich má porušovat bezpečnost práce, přetěžovat zaměstnance a zhoršovat kvalitu služeb. Stávka by se měla uskutečnit od 29. září do 1. října.
Druhá vlna kontrol? Ministryně neřekne, co se chystá

Ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové se moderátor ve svém pořadu Otázky Václava Moravce ptal, proč chodí na kontroly do soukromých firem, zatímco zaměstnanci České pošty vyhlásili stávku. My jsme tento týden zahájili druhou vlnu kontrol, takže prosím nepředjímejme. Vyčkejte, co se bude dít,“ odpověděla sociálnědemokratická ministryně s tím, že to řeší, ale nebude vysvětlovat, co se chystá. Nezmínila, že by informace moderátora o stávce mohly být mylné.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pošta spadá do gesce ministerstva vnitra a reakce Jana Hamáčka, stranického šéfa Maláčové, přišla vzápětí. „Na poště není vyhlášená stávková pohotovost, pan Moravec vychází z informací pár zaměstnanců, kteří zneužívají status odborové organizace pro soukromé cíle. V České poště nikdo netoleruje porušování zákoníku práce. Mrzí mě, jak pořad veřejnoprávní ČT neověřuje své informace,“ napsal Hamáček na svém twitterovém účtu.

Pošta je vždy a všude první na ráně

Hospodářská komora kritizuje Maláčovou, že kontroly využívá k předvolebním aktivitám. Na to narážel i poslanec ODS Jan Skopeček. „Takže, když Maláčová se Stropnickým vyrazí na předvolební kontroly, shledají skoro všude masivní porušování zákoníku práce. Když se ozvou zaměstnanci České pošty kvůli porušování zákoníku práce, je to pár křiklounů zneužívajících odborovou organizaci,“ odpověděl Hamáčkovi na jeho tweet.

Podle České pošty stávka její provoz neohrozí. „Dvě malé odborové organizace bezdůvodně vyhrožující protesty nemůžou ochromit poštovní provoz. Jako firma, která je vždy a všude první na ráně, si porušování zákoníku práce nemůžeme dovolit,“ uvedl státní podnik na Twitteru s tím, že rovněž vyjádření Moravce považuje za neseriózní. Vedení pošty s odboráři vytvořilo pracovní skupinu. Plánovanou stávku odborové organizace, které zastupují asi 8 z 27 tisíc zaměstnanců pošty, nezrušily.

Zdroj: SOS21, Twitter/ Jan Hamáček, Twitter/ Jan Skopeček, Twitter/ Česká pošta

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 464 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník